کامپیوتر زبان بدن را می‌خواند

کامپیوتر زبان بدن را می‌خواند
کامپیوتر زبان بدن را می‌خواند

دانشمندان برنامه کامیپوتری ساخته‌اند که می‌تواند حرکات بدن را از طریق یک ویدیو به صورت لحظه‌ای درک کند، مانند حالت انگشتان ، نوع پا و... که به وسیله دوربین ها این حرکات شناسایی و تجزیه و تحلیل می‌شود.

به گفته محققان، این توانایی در تشخیص حالت ها این امکان را برای افراد فراهم می کند تا با کامپیوتر به روش جدید و طبیعی کارکنند برای مثال شما می‌توانید با حرکات بدن و دست خود از کامپیوتر خود استفاده کنید.

خواندن زبان بدن به وسیله کامیپوتر

محققان دانشگاه کارنگی ملون در آمریکا روش جدیدی را در استودیو پانوپتیک رونمایی کردن در این روش از یک سازه گنبدی شکل که دو طبقه دارد و 500 دوربین فیلمبرداری بر روی آن قرار داده شده است.

به گفته محققان، نتایج به‌دست‌آمده از آزمایش‌ها اکنون به ما و افراد این امکان را میدهد که به راحتی بتوانند با زبان بدن و انگشتان خود از راه دور با سیستم عامل و کامپیوتر خود ارتباط برقرار کنند.

اصلی ترین مزیت این تکنولوژی سبب شده است که امروزه افراد بتوانند به راحتی با ماشین ها ارتباط برقرار کنند و از تکنولوژی هوش مصنوعی می‌توانیم برای توسعه این فناوری کمک بگیریم و در ربات ها و... از آن استفاده شود.

استفاده از هوش مصنوعی و کامپیوتر در ورزش

استفاده از این تکنولوزی در ورزش هم امروزه موضوع داغ و جنجال برانگیزی شده است به این دلیل که میتوانیم با استفاده از دوربین های موجود در ورزشگاه ها در زمان فیلم برداری از بازیکنان حرکات دقیق بدن و ... آنان را بررسی کنیم و به راحتی ویدئو چک بازی ها و در صورت بروز خطا بین بازیکنان به راحتی قابل تشخیص باشد.

جمع بندی

اما این تکنولوژی هنوز به صورت کامل توسعه پیدا نکرده است و در آینده ای نه چنذان دور به زودی این موضوع در سرتاسر جهان به صورت علنی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

اما جالب است بدانید تکنولوژی مورد نظر علاوه بر این موضوع که بسیار خوب است و میتواند موجب آرامش و راحتی اینده ما شود می‌تواند به همین نسبت برای زندگی ما خطرناک باشد؛ امیدواریم این مقاله تکولایف برای شما مفید بوده باشد.