سامسونگ تاریخچه پیدایش | درباره شرکت سامسونگ

سامسونگ تاریخچه پیدایش | درباره شرکت سامسونگ
سامسونگ تاریخچه پیدایش | درباره شرکت سامسونگ

شرکت سامسونگ یکی از شرکت های تولید کننده قطعات موبایل و قطعات کامیپوتر و چیپست های ماشین آلات صنعتی و ... در جهان می‌باشد ، این شرکت به اصطلاح یک شرکت خوشه ای است که در زمینه های مختلفی فعالیت دارد.

پایگاه اصلی شرکت سامسونگ در کشور کره و در شهر سئول واقع شده است. این شرکت دارای شرکت های مختلف زیر نظر سامسونگ است و به همین دلیل است که به آن یک ابر شرکت خوشه ای می‌گویند.

زمینه های فعالیت شرکت سامسونگ عبارتند از : شرکت سامسونگ لایف ، شرکت سامسونگ فایر ، شرکت صنایع سنگین و ماشین آلات سامسونگ ، سامسونگ تکوین ، شرکت سامسونگ موتورز که به تازگی در حال ساخت ماشین های هوشمند آینده در این شرکت می‌باشد، شرکت سامسونگ سی اند تی.

پیدایش شرکت سامسونگ

ساختمان مرکزی سامسونگ

شرکت سامسونگ یا بهتر است بگوییم گروه تولیدی سامسونگ در سال ۱۹۳۸میلادی فعالیت خود را آغاز کرد در آن زمان موسس این شرکت اقای لی بیونگ چول بود که در ان زمان این شرکت به عنوان یک شرکت بازرگانی فعالیت خود را در جهان آغاز نمود.

زمینه های فعالیت شرکت سامسونگ در همان سال ها میتوان به شرکت در اوراق بهادار کشور کره ، بیمه ، خرده فروشی نسبت داد ؛ اما با گذشت زمان و بزرگ تر شدن صنعت در سرتاسر دنیا شرکت سامسونگ در زمینه الکترونیک دراوایل سال ۱۹۷۰میلادی ورود کرد.

درهمان سال ها بود که فعالیت ابتدایی خود را در صنعت کشتی رانی و تکنولوژی در این زمینه اغاز کرد. اما بسیاری از دانشمندان و اقتصاد دان های جهان رشد سامسونگ را از زمانی که وارد صنایع کشتی رانی و الکترونیک شد میداند.

پس از گذشت سال ها در سال ۱۹۸۷ شرکت سامسونگ توانست به زیرگروه های مختلف تقسیم شود ، که به ترتیب گروه سامسونگ ، گروه شینساگائه ، گروه سی جی و گروه هانسول تقسیم شد. اما در حال حاضر دفتر مرکزی آن در شهر سئول کره قرار دارد.

رشد و پیشرفت سامسونگ در کره جنوبی

جالب است بدانید در همان سال ها آغاز معامله سهام سامسونگ در کشور آمریکا و نیویورک آغاز شد. اما این غول امروز فناوری در شرق آسیا با قدرت و تکنولوژی تاثیر بسیاری بر رشد کره جنوبی داشته است و در زمینه های سیاسی ، فرهنگی و رسانه ای از اصلی ترین بنیان های کره جنوبی به شمار می‌آید. همچنین برخوردار بودن این کشور از موقعیت جغرافیایی عالی تاثیر مستقیم بر روی این روند داشته است.

صادرات شرکت سامسونگ

امروزه شرکت سامسونگ به عنوان بزرگ ترین صادرکننده محصولات در کشور کره فعالیت دارد که حدود یک پنجم تولیدات این کشور توسط سامسونگ می‌باشد که به کشور های دیگر صادر می‌شود.

معرفی شرکت های زیرمجموعه سامسونگ

روزبه روز شرکت samsung درحال پیشرفت در صنایع مختلف می‌باشد اما این موضوع چطور ممکن است پس با تیم تکولایف همراه باشید تا به بررسی شرکت بزرگ سامسونگ در صنایع مختلف بپردازیم و چگونگی بزرگ شدن این شرکت را باهم مشاهده کنیم.

سامسونگ الکتورمکانیکس

همان طور که از نام این گروه از شرکت های سامسونگ مشخص است در زمینه تولید قطعات الکترونیکی فعالیت دارد ، قطعات الکترونیکی کامیپوتر ، گوشی هوشمند ، تلوزیون های هوشمند وانواع گجت ها از خلاصه فعالیت های این شرکت محسوب می‌شود.

شرکت سامسونگ الکترومکانیکس در سال ۱۹۷۳میلادی فعالیت خود را آغاز کرد این شرکت در زمانی که شرکت سامسونگ در حال همکاری با شرکت سانیو بود راه اندازی شد و امروزه دارای ۹ کارخانه که ۲ کارخانه آن در کشور چین قرار دارد و ۴ کارخانه ان در کره جنوبی فعالیت میکند.

سامسونگ تکوین

سامسونگ تکوین

این شرکت زیر مجموعه سامسونگ در زمینه تولید دستگاه های نظارتی از جمله دوربین های مداربسته ، پهباد ها ، صنایع جنگ افزاری و دفاعی فعالیت دارد.

از مجموعه تجهیزات ساخته شده توسط این گروه را می‌توان به خودکار سازی و هوشمند سازی قطعات جنگی ، مکانیک تکنولوژی پرواز اشاره کرد.

سامسونگ تکوین در سال ۱۹۷۷میلادی به کمک شرکت سامسونگ الکترونیک ساخته شد و اکنون در کشور های آسیا ، خاورمیانه ، افریقا ، اروپا ، امریکا فعالیت های عمده ای دارد ، دفتر اصلی شرکت تکوین سامسونگ در کره جنوبی و شهر چانگوون است.

سامسونگ سی اند تی

سامسونگ سی اند تی

سامسونگ سی اند تی در زمینه ساخت وساز و تکنولوژی ساخت وساز فعالیت دارد ، این شرکت در سال ۱۹۳۸ میلادی فعالیت خود را آغاز کرد تا به امروز شرکت سی اند تی سامسونگ در کشورهای مختلف سازه و ساختمان های بسیاری را بناکرده است از جمله این ساخت و ساز ها می‌توان به برج خلیفه در دبی و برج های دوقلوی پتروناس اشاره کرد که از معروف ترین سازه های جهان با تکنولوژی روز در این صنعت می‌باشند.

سامسونگ فایر

این شرکت در زمینه بیمه و خدمات آن فعالیت دارد ، بیمه های خودرو ، بیمه عمومی مردم ، بیمه های اتش سوزی و زلزله از مواردی است که شرکت فایر سامسونگ در آن فعالیت دارد ، درسال ۱۹۵۲ این شرکت راه اندازی شد و در کشور های مختلف دنیا دارای نمایندگی های فعال می‌باشد.

دفتر مرکزی سامسونگ فایر در کشور کره جنوبی و شهر سئول واقع شده است که از سهام داران اصلی آن میتوانیم به شرکت سامسونگ لایف و کامانویت بانک در کره اشاره کرد.

سامسونگ لایف

سامسونگ لایف

شرکت خدمات بیمه ای است که در ملیت های مختلف و کشور های مختلف فعالیت دارد این شرکت در سال ۱۳۵۷میلادی شروع به فعالیت کرده است که امروزه از بزرگ ترین شرکت های خدمات دهنده بیمه در کشور کره جنوبی محسوب می‌شود. دفتر مرکز آن هم در شهر سئول واقع شده است.

صنایع سنگین سامسونگ

شرکت صنایع سنگین سامسونگ در سال ۱۹۴۷میلادی راه اندازی شده است این شرکت از بزرگ ترین تولیدکنندگان کشتی های بزرگ و باری در جهان است و جزئی از برترین کشتی سازی های جهان است. تولیدات و تمرکز اصلی این شرکت زیر مجموعه بر تولید انواع کشتی های باری ، نفتکش با تکنولوژی روز دنیا است.

سامسونگ الکترونیک

سامسونگ الکترونیک

از اصلی ترین حوزه های فعالیت زیرمجموعه سامسونگ الکترونیک می‌توانیم به لوازم خانگی ، کالا های دیجیتال ، گوشی های هوشمند و تولید قطعات مخابراتی اشاره کرد که در سال ۲۰۰۴میلادی راه اندازی شده است و تا به امروز این شرکت محصولات خود را به سرتاسر جهان ارسال میکند و دارای ۵۸ دفتر فعال درجهان است.

محصولات شرکت سامسونگ

این گروه تولید با توجه به فعالیت در زمینه های مختلف دارای محصولات بسیاری است که در ادامه به معرفی برخی از اصلی ترین محصولات این شرکت می پردازیم:

تولید گوشی هوشمند سامسونگ ، تولید تلوزیون هوشمند سامسونگ ، صنعت کشتی سازی ، صنعت خودروسازی سامسونگ که به تازگی به آن وارد شده است ، ساخت انواع قطعات نظامی و الکترونیکی با استفاده از تکنولوژی روز دنیا توسط شرکت سامسونگ صورت میگیرد ، این شرکت کره ای در آینده در صدد بزرگتر شدن و فراگیر تر شدن سرتاسر جهان می‌باشد.

سامسونگ گلگسی اس

شهرت گوشی های سامسونگ زمانی آغاز شد که گروه تلفن های هوشمند سری اس سامسونگ وارد بازار شد همین موضوع سبب شد که شرکت سامسونگ بتواند در صنعت گوشی هوشمند به عنوان یکی از شرکت های تولید کننده موبایل هوشمند در جهان باشد.