ماشین انیگما چیست

ماشین انیگما چیست
ماشین انیگما چیست

ماشین های انیگما در دوران جنگ جهانی دوم توسط آلمان ها مورد بررسی و استفاده قرار گرفت در این مقاله به نحوه کار کرد این دستگاه بیشتر آشنا خواهیم شد و باهم تاریخچه دستگاه تنیگما را مورد بررسی قرار می‌دهیم با ما همراه باشید ...

ماشین انیگمای نازی ها چیست ، یک دستگاه رمزگذاری شده بود که در زمان جنگ جهانی دوم تقریبا تمام نامه ها و اطلاعات مهم توسط المان ها از طریق این دستگاه مبادله می‌شد.

استفاده از تکنولوژی بسیار جالب و حیرت آور این دستگاه سبب شد تا آلمان ها بسیار در جنگ جهانی دوم پیشرفت کنند و دشمنان نتوانستن از اهداف آنها مطلع بشوند.

روز گذشته یک نمونه از دستگاه انیگما توسط مزایده به فروش رسید قیمت این دستگاه معادل ۴۴۰ هزار دلار بود که در کشور آمریکا به فروش رسید.(منبع : دیجیاتو)

نمونه ماشین انیگما
عکس از نمای ماشین انیگما آلمان

ماشین انیگما چگونه کار می‌کند؟


این دستگاه در حالت ظاهری انگاری یک دستگاه عادی تایپ می‌باشد که همانند دیگر دستگاه ها می‌باشد ، اما در باطن این دستگاه رمز گذاری بسیار پیشرفته است که تنها یک افسر آلمانی میتوانست آن را رمز نگاری کند.

چگونگی رمز گذاری دستگاه انیگما

در داخل انیگما روتور وجود دارد ، روتور قطعه ای هست که در حال گردش می‌باشد ، این قطعه میتواند با استفاده از حروف و نماد حدود ۱۷ هزار کلمه را رمزنگاری و این امر روزانه تغییر می‌یابد یعنی کد هایی که وجود دارد روزانه فرمت خود را تغییر می‌دهد و سبب می‌شود تا رمزگذاری این دستگاه بر روی یک نامه ویا دست نوشته به بیش از ۵۳ میلیارد حالت تبدیل شود.

اما امروز با تکنولوژی جدید هوش مصنوعی میتوانیم کد ها رمز گذاری شده آن را در عرض ۰۰:۱۳ دقیقه بازگشایی کرد.


enigma-techolife
face-enigma

موفقیت آلمان ها در جنگ جهانی دوم


استفاده ازدستگاه تایپ انیگما سبب شده بود تا آلمان ها در جنگ جهانی دوم بتوانند به راحتی نامه های خود را رمزنگاری کنند و هیچ کس هم از آن اطلاع نخواهد داشت ، اما پس از گذشت مدتی سبب شد تا رمزگذاری این دستگاه فاش شود و همین موضوع سبب شد تا جنگ جهانی دوم سریع تر پایان یابد.


منابع

digiato.com

en.wikipedia.org