مک بوک پرو جدید رم ۳۲ گیگابایت

مک بوک پرو جدید رم ۳۲ گیگابایت
مک بوک پرو جدید رم ۳۲ گیگابایت

در حال حاضر شرکت اپل درمورد مک بوک پرو جدید صحبت می‌کند و این موضوع در بین مخاطبان و علاقه مندان به محصولات شرکت اپل به شدت در حال انتشار است.

با تیم تکولایف همراه باشید تا به بررسی مک بوک جدید و شایعات یا واقعیت هایی را که امروزه در بازار ایجاد شده است را بررسی کنیم.

مک بوک های پرو قدیمی یعنی همان اخرین مدل مک بوک که تا به امروز در داخل بازار است تا به گذشته و مدل های قدیمی تر دارای نهایتاً رم تا ۱۶ گیگابایت برای محاسبه و پردازش بودند.

میزان رم ۱۶ برای مک بوک های پرو و کاربران عادی شاید زیاد و خوب به نظر برسد اما رم و قدرت پردازش آن برای افرادی که علاقه مند به مک بوک اپل هستند و کارآن ها نیاز به رم بالاتری میباشد کمی آزار دهنده خواهد بود ، از این رو شرکت اپل با مطرح کردن این موضوع که شاید مک بوک های گذشته با ۱۶ گیگ رم کافی بود اما امروزه افرادی هستند که بیش از این مقدار به حافظه پردازش نیاز دارند.

اما در این میان با توجه به این که رم ۳۲ گیگ برای پردازش اطلاعات در مک بوک و شرکت اپل میزان دو برابری بسیاری است اما بسیاری از افراد هستند که به رم بیشتری نیاز دارند یعنی ۶۴ به همین دلیل این موضوع و خبر برای این دسته از افراد کمی نا امید کننده محسوب میشود.

چیپ ست به کار رفته در لپ تاپ های اپل تا کنون M1X بوده است اما اگر اپل بخواهد مک بوک خود را که در سال ۲۰۲۱ رونمایی میکند با همین کانفیگ اجراء کند ب میزان ۳۲گیگ رم ها نمیتوانند بیشتر شوند.

اما جالب است این نظریه را نیز بررسی کنیم که ممکن است از چیپ های M2X برای مک بوک ها استفاده شود در صورت چنین اتفاقی محدودیتی در سیستم پردازش نخواهیم داشت و میتوانید رم پردازشی به آن اضافه کنید.

این نسل جدید مک بوک ها به دلیل داشت چیپ متفاوت دیگر محدودیت های M1X را ندارند.