تغییر نام توییتر به ایکس همه را شوکه کرد

تغییر نام توییتر به ایکس همه را شوکه کرد
تغییر نام توییتر به ایکس همه را شوکه کرد

به گزارش تیم خبری تکولایف پلتفرم بزرگ شبکه اجتماعی توییتر به «X» تغییر نام می‌دهد: معنی آن چیست چرا این پلتفرم با معروفیت بالا این کار را کرد.

توییتر به زودی یک رو نمایی جدید دارد که چندین سرویس را در یک پلت فرم ترکیب می کند و به کاربران ارائه میدهد جزئیات دقیق از این تغییر فعالیت توییتر در دسترس نیست اما انتظار میرود این کار ایلان ماسک همه رو شگفت زده کند. 

اما برخی از کاربران بر این باور هستند که توییتر به پایان خود نزدیک شده است و به زودی از بین می‌رود شاید این تغییر نام توییتر راه جدید باشد که این پلتفرم را متمایز کند.

لوگوی پرنده که نشان دهنده پلت فرم توییتر است، به زودی با لوگوی "X" جایگزین خواهد شد. علاوه بر این، X.com قبلاً به Twitter.com تغییر مسیر داده است یعنی دامنه ایکس دات کام را اگر باز کنیم به سایت توییتر دات کام میرسیم.

تغییرات جدید بخشی از تغییر نام تجاری سایت رسانه های اجتماعی توسط ایلان ماسک و احتمالاً واضح ترین اعلامیه است که توییتر دیگر یکسان نیست.

چرا داستان تغییر نام توییتر امروز اهمیت دارد؟

ایلان ماسک مدتی در مورد حرف X صحبت کرده است. خرید توییترتوسط این شخص به عنوان پیشروی برای ایجاد یک برنامه فراگیر مانند وی چت تلقی می شد.

در اوایل سال جاری، ماسک توییتر را با X Corp ادغام کرد که نشان دهنده این بود که در آینده میخواهد این پلتفرم را تغییر دهد.

این بزرگترین تغییرنام جهان در پلتفرم از زمان تصاحب ایلان ماسک بر توییتر خواهد بود.

ایلان ماسک از طریق توییت های متعدد تغییرنام این پلتفرم را به صورت علنی اعلام کرد.

او گفت: "به زودی با برند جدید توییترمواجعه خواهید شد و با همه پرندگان که در لوگو این شرکت بود خداحافظی خواهیم کرد."

او افزود که به محض اینکه لوگوی جدید آماده شود تغییرات اعمال خواهد شد. همچنین، او بعداً یک تیزر انیمیشن از لوگوی "X" در پس‌زمینه سیاه توییت کرد.

این هم لوگوی جدید توییتر

—ایلان ماسک (@elonmusk) 23 ژوئیه 2023

پلتفرم جدید X همه چیز را با خود خواهد داشت

 تیزر منتشر شده توسط ایلان ماسک به این معنی است که توییتر به زودی لوگوی جدیدی خواهد داشت. در واقع، لوگوی "X" ممکن است روز دوشنبه قرار گیرد.

لیندا یاکارینو ، مدیرعامل توییتر نیز در این بحث شرکت کرد. او گفت پلتفرم X   که می تواند "همه چیز را ارائه دهد."

او افزود که X "وضعیت آینده تعامل نامحدود" و "بازار جهانی برای ایده ها، کالاها، خدمات و فرصت ها" خواهد بود.

آیا توییتر یا X دوباره زنده خواهد شد؟

این یک پلتفرم استثنایی است - در زندگی یا در تجارت - که شما یک فرصت دوباره برای ایجاد یک تاثیر بزرگ دیگر داشته باشید. توییتر تاثیر زیادی گذاشت و نحوه ارتباط ما را تغییر داد. اکنون X فراتر خواهد رفت.

ماسک: پلتفرم شبکه X می تواند نیمی از سیستم مالی جهانی شود.

ایده ماسک این است که توییتر را به اپلیکیشنی تبدیل کند که مردم از آن برای بسیاری از فعالیت های روزمره استفاده کنند. ماسک زمانی گفت که X این پتانسیل را دارد که اگر درست انجام شود، به «نیمی از سیستم مالی جهانی» تبدیل شود.

Yaccarino نیز ایده های مشابهی را در مورد این برنامه بیان کرده است. او گفت که این پلتفرم "در حوزه های صوتی، تصویری، پیام رسانی، پرداخت/بانکداری متمرکز خواهد بود."

حرکت خطرناک یا شروع جدید؟ 

تغییر نام تجاری می تواند یک حرکت خطرناک برای توییتر باشد، به خصوص زمانی که رابطه این شرکت با تبلیغ کنندگان در پایین ترین حد خود قرار دارد.

این پلتفرم بیش از نیمی از درآمد تبلیغاتی خود را از دست داده است و کنار گذاشتن برند توییتر می‌تواند باعث کم تر شدن کسانی باشد که در این پلتفرم فعالیت میکنند و تبلیغات در این بستر را دارند.

اما از سوی دیگر، یک هویت جدید می تواند به توییتر کمک کند تا فصل جدیدی را بدون هیچ گونه ارتباطی با گذشته خود آغاز کند.

باید دید در زمان رو نمایی چه چیزی را به ما ارائه خواهد دارد و چقدر از جانب مردم حمایت می‌شود.