واتس اپ | تاریخچه پیدایش واتس‌اپ

واتس اپ | تاریخچه پیدایش واتس‌اپ
تاریخچه پیدایش واتس‌اپ

واتس‌اپ یا واتساپ (انگلیسی:whatsapp) یک برنامه کاربردی پیام رسان عکس، فیلم و متن برای گوشی هوشمند است. برنامه کاربردی واتساپ توسط شخصی به نام یان کوم ساخته شد که پس از آن توسط شرکت فیس‌بوک(متا) خریداری شد.

چگونگی کارکرد واتس‌اپ

یک برنامه برای سیستم های عامل اندروید وای‌او‌اس است که با استفاده از وای‌فای یا دیتای سیم کارت شما به اینترنت متصل می‌شود، پس از اتصال گوشی هوشمند به اینترنت شما می‌توانید اطلاعات مختلفی را در این بستر جا به جا کنید.

تاریخچه واتس‌اپ

در سال 2016میلادی بود که توسط شرکت واتس‌اپ اعلام شد این برنامه برای استفاده عموم در دسترس خواهد بود به صورت رایگان کاربران می‌توانند در فضای مجازی اطلاعات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. قبل از سال 2015میلادی برنامه واتس‌اپ به صورت رایگان قابل استفاده نبود و باید برای استفاده از آن برای یک سال 0.99 دلار آمریکا پرداخت می‌شد.

در همان زمان اوج استفاده از پیام رسان های در بستر اینرتنت بود که سبب شد سیستم های صوتی و پیام رسانی سنتی مانند اس ام اس و... جای خود را در کشور های امریکایی و اروپایی به واتس‌اپ بدهد.

درسال 2012میلادی کاربرانی که یک بار در سال فعال بودند در داخل این پیام رسان به رقم 200میلیون نفر رسید.در سال 1392شمسی از سوی این شرکت اعلام شد که کاربران آنلاین و فعال در ماه که داخل این پلتفرم فعالیت دارند به 420 میلیون نفر رسیده است. در سال 2016میلادی بود که آمار اعلام شده بیان گر این موضوع بود که کاربران فعال که از این پلتفرم پیام رسان برای ارسال اطلاعات و صحبت های روزانه خود استفاده می‌کنند به بیش از 1 میلیارد نفر رسیده است و در آخرین اخبار به دست امده حدود 2 میلیارد کاربر به صورت فعال ماهانه از واتساپ استفاده می‌کنند که تقریبا نیمی از افرادی است که در سرتاسر جهان دارای اینترنت هستند.