آیا ریجن بازی‌ها یا کنسول‌ها باهم متفاوت هستند؟

آیا ریجن بازی‌ها یا کنسول‌ها باهم متفاوت هستند؟
آیا ریجن بازی‌ها یا کنسول‌ها باهم متفاوت هستند؟
???? ریجن به ناحیه‌ عرضه محصولات تجاری گفته میشه. به طور مثال در صنعت بازی‌های ویدئویی، شرکت‌های مولد کنسول باید تمامی مناطق جهان رو تحت پوشش قرار بدن و در این زمینه جهان بر طبق اصولی مشخص به ناحیه‌هایی مختلف و قراردادی تقسیم میشه. به هر یک از این ناحیه‌ها، یک ریجن گفته میشه.

???? ریجن ها چگونه از یکدیگر تفکیک میشن؟

‌ریجن‌ها توسط توسط اعدادی پیش فرض و هماهنگ شده از یکدیگر تفکیک میشن و در بحث اقتصاد هر یک از مناطق جهان در یک ریجن قرار میگیره. به طور دقیق ریجن بندی مناطق در صنعت بازیهای ویدئویی به شکل زیر هست:

‌ریجن ۱️⃣ یا آل: ایالات متحده امریکا و کانادا و امریکای جنوبی ‌
ریجن ۲️⃣: اروپا ، خاورمیانه ، ژاپن و آفریقای جنوبی

‌ریجن ۳️⃣: هنگ کنگ ، کره جنوبی و آسیای جنوب شرقی
ریجن ۴️⃣ : استرالیا و کشورهای اقیانوسیه

‌ریجن ۵️⃣ : روسیه و هند

‌ریجن ۶️⃣ : چین


‌???? اما میریم سراغ اصل مطلب! آیا بین ریجن‌های کنسول‌ها در کیفیت فرقی وجود داره؟

اصلا و ابدا! هیچ فرقی بین ریجن‌های مختلف کنسول‌ها نیست. همشون در چین تولید میشن و در ناحیه‌های مختلف جهان عرضه میشن. شما محدودیتی برای اجرای بازی روی کنسول هم ندارید مثلا یک بازی ریجن ۳ میتونه روی کنسول بازی ریجن ۱ اجرا بشه.

https://www.playstationtrophies.org
.
????اما سوال مهم بعدی، آیا بین ریجن‌های بازی فرقی وجود داره؟

‌اما در بازی تفاوت وجود داره! که شامل دو بحث میشه. یکی اینکه اگر اکانت PSN شما امریکا باشه، برای خرید DLC حتما باید بازی ریجن ۱ بگیرید و یا مثلا اگر اکانت شما انگلیس باشه، برای خرید DLC بازیتون هم حتما باید ریجن ۲ باشه. مورد بعدی اینه در برخی بازی‌ها ممکنه برخی از صحنه‌های جنسی یا خشن بازی در برخی مناطق سانسور بشه و معمولا بحث سانسور در ریجن ۱ کمتر از سایر ریجن‌ها و در ریجن ۴ بیشتر از همه هستش. البته این شرایط به ندرت پیش میاد.