مک بوک جدید اپل 2023

مک بوک جدید اپل 2023
مک بوک جدید اپل 2023

شرکت اپل در ماه سپتامبر2023میلادی برای رونمایی از سری آیفون 15 آماده می شود. به گفته گورمن، تمرکز اصلی این برند پس از عرضه گوشی‌های هوشمند، آی‌مک و مک‌بوک‌های مجهز به M3 آینده خواهد بود.

ممکن است به نظر برسد که دستگاه‌های مجهز به M3 خیلی زود وارد بازار می‌شوند، به‌ویژه مدل‌های مجهز به قدرت M2 به تازگی منتشر شده‌اند. طبق شایعات، تولید تراشه های M2 احتمالاً به دلیل مشکلات تامین به تعویق افتاد.

مشخصات فنی

مک‌های دارای تراشه‌های M3 Pro و M3 Max معرفی خواهند شد اپل اولین مدل مک بوک های مجهز به M3 خود را در ماه اکتبر2023میلادی با آی مک و مک بوک ایر و مک بوک پرو 13 اینچی معرفی می‌کند. غول جدید مک بوک ایر 15 توسط شرکت اپل معرفی شد و به تازگی مدل های 14 و 16 اینچی مک بوک پرو رادربازار مشاهده میکنیم. از این رو، نسخه های بهتر این مدل ها ممکن است بعداً تولید شوند. نسل جدید مک بوک ها به ترتیب تراشه های M3 Pro و M3 Max را خواهند داشت و در سال 2024 وارد بازار شوند.

به غیر از چیپست، انتظار نمی رود اپل مشخصات را برای مک های آینده ارتقا دهد. مدل‌های 13 اینچی MacBook Air/Pro، همراه با آی مک 24 اینچی ممکن است فرم و مشخصات خود را حفظ کنند. آخرین باری که اپل یک آی مک بازطراحی شده ای به بازار عرضه کرد، بیش از دو سال پیش بود. آی‌مک بزرگ‌تر و احتمالاً تا 32 اینچ ممکن است در اواخر سال 2024 ظاهر شود.
به گفته Gurman، این برند تراشه نسل سوم خود را در مدل های جدید iPad Pro با نمایشگر OLED قرار خواهد داد.

جمع بندی

انتظار می‌رود تراشه M3 اپل همان تعداد هسته‌های نسل قبلی خود را داشته باشد، اما با عملکرد و کارایی بهبود یافته، به دلیل استفاده از فرآیند ساخت 3 نانومتری N3E TSMC. این امر می‌تواند دستگاه‌های اپل را قدرتمندتر از نسل‌های قبلی خود کند که از فناوری 5 نانومتری TSMC استفاده می‌کنند. این سری جدید از نظر قدرت و عملکرد افزایش چشمگیری خواهند داشت.