ویژوال استدیو کد چیست؟

ویژوال استدیو کد چیست؟
ویژوال استدیو کد

ویژول استدیو کد (به انگلیسی:Visual Studio Code) معروف به VS Code  یک ویرایشگر متن باز رایگان است. توسط شرکت مایکروسافت عرضه شده. وی‌اس‌کد برای ویندوز، لینوکس و macOS طراحی شده است. این برنامه یک ویرایشگر سبک است اما شامل ویژگی های قدرتمندی است که VS Code را به یکی از محبوب ترین ابزارهای محیط توسعه تبدیل کرده است.

ویژوال استدیو کد بسیاری از زبان های برنامه نویسی را پوشش می‌دهد. از زبان های برنامه نویسی جاوا، C++ و پایتون گرفته تا CSS، Go و Dockerfile پشتیبانی می کند. علاوه بر این، VS Code به شما این امکان را می‌دهد که افزونه‌های جدیدی از جمله برنامه‌نویسی کد، دیباگرها و پشتیبانی از توسعه ابری و وب را در این برنامه استفاده کنید.

رابط کاربری VS Code در مقایسه با سایر ویرایشگرهای متن، امکانات زیادی را فراهم می کند. برای ساده کردن تجربه کاربر، VS Code به پنج قسمت تقسیم می شود:

  • بخش فعالیت
  • بخش کناری
  • گروه های ویرایشگر
  • بخش وضعیت
  • بخش پنل کاربر

پس از نصب، می توانید ویرایشگر را با وارد کردن code -nدستور در ترمینال اجرا کنید. این امر باعث می شود که VS Code اجرا شود و یک صفحه خالی به شما نشان میدهد. اگر می خواهید کار را از جایی که در جلسه کدنویسی قبلی متوقف کرده اید ادامه دهید، codeدستور را بدون -n وارد کنید. اگر می خواهید VS Code را در یک پوشه خاص باز کنید، به دایرکتوری بروید و code -r دستور را وارد کنید.

همچنین می‌توانید برای دانلود آخرین نسخه ویژاول استدیو کد به بخش دانلود ویژاول استدیو کد بروید.