هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی چیست؟
هوش مصنوعی چیست

به هر فرآیندی که به جای انسان توسط ماشین های برنامه ریزی شده و با استفاده از کامپیوتر انجام شود را هوش مصنوعی می‌گویند این تعریفی کلی از هوش مصنوعی است.

امروزه ابعاد مختلفی از هوش مصنوعی را در زندگی روز مره خود شاهد هستیم برای مثال استفاده از چت جی پی تی به عنوان یک دستیارطول روز و یا بهکارگیری دستیار صوتی شرکت اپل به نام سیری از دیگر مدل های هوش مصنوعی امروزی است.

البته هوش مصنوعی به غیر از موارد گفته شده روزانه جان بسیار از انسان هارا نجات می‌دهد به دلیل داشتن دقت عمل نهایی در هوش مصنوعی ساخته شده سبب می‌شود که کار ها با دقت بهتر و ضریب خطایی پایین تر در مدت زمان کم تر انجام شود.

هوش مصنوعی ساخته شده است تا زندگی مارا آسان تر از گذشته کند، انواع هوشمصنوعی امروزه در صنعت پزشکی و عمل جراحی جریان دارد که می‌تواند انقلاب بسیار بزرگی باشد.

خطرات هوش مصنوعی

طبق تجربیات به دست آمده و احتمالات هوش مصنوعی در سال های آتی تمامی کار های یک انسان را انجام خواهد داد اما این موضوع اصلاً خوش آیند نیست چرا که انسان ها تنبل و افسرده خواهند شد.

زندگی روزمره انسان است که می‌تواند به زندگی ما شکل خاصی را بدهد حال فرض کنید که هوش مصنوعی تمام این کار را انجام دهد سبب می‌شود که لذت زندگی کردن از ما گرفته شود.

پس این موضوع می‌تواند کمی خطرناک باشد این مورد را برای افرادی میگوییم که بسیار با هوش مصنوعی و تکنولوژی های وابسته به آن در ارتباط هستند.

بهتر است در زندگی کار های شخصی را خودمان انجام بدهیم تا به جای آن که هوش مصنوعی بتواند این کار هارا برای ما انجام دهد.

امیدواریم این مقاله از وب سایت تکولایف برای شما عزیزان مفید بوده باشد.