عینک هوشمند در دست ساخت

عینک هوشمند در دست ساخت
عینک هوشمند در دست ساخت

فیس بوک اولین عینک هوشمند خود را سال آینده وارد بازار می کند. این غول شبکه های اجتماعی در حال همکاری نزدیک با Luxottica ، سازنده عینک های ریبن (Ray-Ban) ، برای طراحی و تولید اولین عینک هوشمند فعالیت خودشان را آغاز کردند. این خبر در جریان کنفرانس مجازی فیس بوک کانکت Facebook Connect که اخیراً برگزار شد ، ارائه شد ، و در همین جلسه که این شرکت از هدست VR بی سیم Quest 2 نسل بعدی رونمایی کرد.

زاکربرگ طی جلسه از طریق فیس بوک کانکت (Facebook Connect) گفت : " فیس بوک و Luxottica عینک های هوشمند را به عنوان بخشی از یک مشارکت چند ساله تولید خواهند کرد.

این عینک ها به عنوان محصولی با مارک ریبن به بازار عرضه می شوند ، صفحه نمایش یکپارچه ای ندارند اما ممکن است از یک دستیار صوتی برخوردار باشند یا همان هوش مصنوعی که در انواع گوشی های هوشمند امروزه دیده می‌شود. عینک با جفت شدن به یک تلفن هوشمند کار خواهد کرد. این بدان معناست که عینک های هوشمند درست مانند قاب های Snap Spectacles یا Amazon Echo کار خواهند کرد.

new-smart-glass

فیس بوک مایل نیست اطلاعات بیشتری در مورد عینک های هوشمند مانند هزینه تولید و طراحی عینک ها را در اختیار مردم و خبرگزاری ها قرار بدهد.

مشارکت فیس بوک با لوکسوتیکا جدا از نمونه اولیه تحقیق شرکت اریا (Aria) ، یک عینک ای آر (AR) است. این شرکت می گوید از این ماه آزمایش عینک آریا را به صورت عمومی و در اطراف دانشگاه ها آغاز خواهد کرد.

فیس بوک متعلق به مارک زاکربرگ تنها شرکتی نیست که آینده را میخواهد رقم بزند و عینک هوشمند مردن با تکنولوژی روز دنیارا تولید کند. گفته می شود که گوگل ، اپل و سایر شرکت های بزرگ فناوری در حال کار بر روی یک عینک ای آرهستند .

منابع

https://www.24newshd.tv

https://indianexpress.com