انتقال اطلاعات واتساپ از گوشی اندروید به گوشی ای‌او‌اس

انتقال اطلاعات واتساپ از گوشی اندروید به گوشی ای‌او‌اس
انتقال اطلاعات واتساپ از گوشی اندروید به گوشی ای‌او‌اس

پلتفرم پیام‌رسانی  واتساپ بالاخره رسماً اعلام کرد که کاربران می‌توانند هنگام تعویض گوشی خود از اندروید به آیفون یا ای‌اواس، اطلاعات خود را ازاندروید به آی او اس انتقال دهند.

کاربران می توانند اطلاعات حساب، عکس پروفایل خود، پیام ها ،عکس های موجود و تنظیمات را از اندروید به ios انتقال دهند.

شرکت متا از ماه گذشته در حال آزمایش نسخه بتا این ویژگی بوده است. تا این که به صورت رسمی در تویتر خود افزوده شدن این ویژگی را به این پیام رسان محبوب اعلام کرد.

آموزش انتقال اطلاعات واتساپ از اندروید به IOS

در سال گذشته شرکت واتس‌اپ زیرمجموعه متا(فیسبوک) انتقال اطلاعات را از گوشی های اپل و سیستم عامل IOS به سیستم عامل اندروید فراهم کرد و امسال این ویژگی را برای گوشی های اندروید هم فراهم کرد.

برای انتقال داده، هر دو دستگاه باید به یک شبکه وای فای متصل باشند یا گوشی اندروید باید به هات اسپات گوشی آیفون متصل باشد.

برای انتقال داده‌های آیفون به اندروید، تلفن‌ها باید به صورت فیزیکی یعنی از طریق وایفای بر روی یک شبکه به یک دیگر متصل باشند.

برای انتقال داده های واتساپ، گوشی هوشمند Android باید ورژن سیستم عامل Android Lollipop، SDK 21 یا  همان ورژن اندروید 5 یا بالاتر باشد. باید برنامه «انتقال به iOS» بر روی گوشی اندروید نصب کرده باشید.

گوشی آیفون هم باید ورژن سیستم عامل iOS 15.5 یا بالاتر را داشته باشد. نسخه های iOS و اندروید واتس اپ باید حداقل به ترتیب 2.22.10.70 و 2.22.7.74 باشند. در گوشی های قدیمی و جدید باید از یک شماره تلفن استفاده شود.

برای اینکه انتقال داده اندروید به iOS کار کند، آیفون یا باید جدید باشد یا باید ریست فکتوری شود. در غیر این صورت، گوشی اندروید شما نمی‌تواند با برنامه «انتقال به iOS» ارتباط برقرار کند.

مراحل انتقال اطلاعات از اندروید به ios

هنگامی که همه چیز را آماده کردید، برنامه "Move to iOS" را باز کنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید. کد مورد نیاز را در دستگاه اندرویدی خود وارد کنید.

روی «ادامه» کلیک کنید و روی WhatsApp در صفحه «انتقال داده» بروید.

"شروع" را در اندروید فشار دهید. پس از آماده شدن داده های شما برای انتقال، روی «بعدی» کلیک کنید تا اطلاعات به شروع به بارگزاری در گوشی ایفون کند . اکنون، روی «ادامه» ضربه بزنید و منتظر تکمیل انتقال باشید.

هنگامی که برنامه «انتقال به iOS» تکمیل انتقال را تأیید کرد، آخرین نسخه واتساپ را از اپ استور نصب کنید.

از همان شماره تلفن برای ورود به سیستم استفاده کنید و سپس "شروع" را فشار دهید.

انتقال داده پشتیبان iCloud ایجاد نمی کند مگر اینکه به صورت دستی همین کار را انجام دهید. تا زمانی که واتس اپ را حذف نکنید یا گوشی را پاک کنید، گوشی اندرویدی داده ها را در اختیار خواهد داشت.

انتقال داده‌های واتس‌اپ از دستگاه‌های اندرویدی به آیفون به شما اجازه نمی‌دهد پیام‌های پرداخت همتا به همتا یا تاریخچه تماس را منتقل کنید. نکته دیگر این است که واتس اپ به داده هایی که منتقل شده است دسترسی نخواهد داشت و اطلاعات شما کاملاً درمحیطی امن انتقال داده می‌شود.

امیدواریم این مقاله آموزشی از وب سایت تکولایف برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد برای مشاهده بیشتر آموزش های گوشی هوشمند می‌توانید به بخش مقالات آموزشی وب سایت تکولایف مراجعه کنید.