انواع ماشین ظرفشویی

انواع ماشین ظرفشویی
انواع ماشین ظرفشویی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و به کارگیری آن در صنایع مختلف سبب شده است تا زندگی آسان تر شود، استفاده از ماشین ظرفشویی برای شستشو انواع ظروف علاوه بر راحت تر کردن کارها سبب جلوگیری از هزینه‌های اضافه در طی مرور زمان می‌شود.

در این مقاله به معرفی انواع ماشین ظرفشویی می‌پردازیم تا یک خرید عالی با توجه به بودجه خود داشته باشید پس با ماهمراه باشید.

انواع ماشین ظرفشویی

با گذشت زمان مدل‌های مختلف از انواع ماشین ظرفشویی به بازار عرضه شده است که هرکدام نیاز های برخی از افراد و خانوارها را برآورده می‌کند.

همچنین ابعاد ماشین ظرفشویی یکی از مهم ترین موارد می‌باشد که در مدل های مختلف آن متفاوت است.

 به همین دلیل در ادامه این مطلب به معرفی انواع ماشین ظرفشویی می‌پردازیم تا شما عزیزان بتوانید بهترین مدل را انتخاب و درنهایت خریدار نمایید.

ماشین ظرفشویی توکار

در این نوع ماشین ظرفشویی همان‌طور که از نام این مدل مشخص است، داخل کابینت آشپزخانه جا سازی می‌شود تا یک حالت فلت ساده ای به محیط شما بدهد؛ امروزه این مدل بسیار مورد استفاده طراحان داخلی خانه است.

ابعاد استاندارد ظرفشویی توکار

ابعاد استاندارد ماشین ظرفشویی توکار شامل عرض 65 تا 75 سانتی متر و عمق 65 سانتی‌متر به ارتفاع85 سانتی متر است. میزان ظرفیت ظرفشویی توکار می‌تواند بین 8تا16 نفره باشد.

ماشین ظرفشویی رومیزی

در سری ماشین های رومیزی شاهده ابعاد کوچک تر از دیگر سری ها هستیم، چرا که این ماشین ظرفشویی برای قرار گیری بر روی سطوح بلند آشپزخانه طراحی شده است.

این مدل از ظرفشویی مانند یک ماکروفر قابلیت قرار گیری بر روی کابینت آشپزخانه را به لطف ابعاد کوچک و وزن عالی دارد.

ابعاد استاندارد ماشین ظرفشویی رومیزی

به دلیل قرار گیری بر روی کابینت و سطوح بلند دیگر این ماشین ظرفشویی دارای عرض45تا62 سانتی‌متر عمق60 ‌سانتی‌متر و ارتفاع60تا80 سانتی‌متراست؛ همچنین ظرفیت آن هم بستگی به انتخاب شما می‌تواند بین 6تا8 نفره باشد.

ماشین ظرفشویی ایستاده(مبله)

امروزه بیشتر ما ماشین ظرف شویی را به این مدل یعنی ایستاده می‌شناسیم، دلیل این موضوع هم مرتبط با نسل اول ماشین ظرفشویی است، در آن زمان ابتدایی ترین مدل‌ها به صورت ایستاده یا همان مبله تولید می‌شدند.

این مدل مانند یک ماشین لباسشویی است، ابعاد آن معمولاً بزرگ است، ظرفیت بالایی دارد و برای خانوارهای پرجمعیت توصیه می‌شود.

ابعاد ماشین ظرفشویی ایستاده

به دلیل بزرگ بودن سری ظرفشویی ایستاده شاهد ابعادی با عرض 60 سانتی متر، عمق 60 سانتی متر ارتفاع 85سانتی متر و ظرفیت 12 تا 16 نفره هستیم. همچنین جالب است بدانید که ظرفیت نوع ایستاده ماشین ظرفشویی بین 140 تا 160 پارچه از ظروف است.

ماشین ظرفشویی کشویی

مدل کشویی ماشین ظرفشویی در کشور ما طرفدار زیادی ندارد اما برخی از برند های تولید کننده ظرفشویی مانند: بوش، ال‌جی، سامسونگ  اقدام به تولید این محصول کرده‌اند اما به طور کلی این سری کشویی در تمام نقاط جهان طرفداران زیادی ندارد.

قیمت ماشین ظرفشویی

عوامل متعددی برروی قیمت ماشین ظرفشویی تاثیر مستقیم دارد؛ به عنوان مثال: شرکت تولید کننده، سال تولید، تکنولوژی ماشین، کیفیت ساخت، ظرفیت ماشین و...

شرکت تولید کننده

باتوجه به وجود مدلهای مختلف و شرکت های تولید کننده قیمت ماشین ظرفشویی متفاوت است، شرکت تولید کننده یک ماشین ظرفشویی می‌تواند یکی از اصلی ترین مواردی باشد که بر روی قیمت نهایی محصول تاثیر دارد.

 برای مثال یک ماشین ظرفشویی تولید داخلی در مقایسه با یک ماشین ظرفشویی تولید خارجی قیمت بسیار پایین تری دارد.

تکنولوژی استفاده شده

تکنولوژی مورد استفاده در ساخت، معماری طراحی و زیبایی بصری بر روی قیمت ظرفشویی اتوماتیک تاثیر مستقیم دارد. 

برای مثال سرعت انجام عملیات شست‌وشوی کامل در یک ماشین ظرفشویی که از تکنولوژی روز استفاده می‌کند حدودا30 دقیقه اما در یک مدل دیگر این زمان 45دقیقه است؛ همین تفاوت‌های ساده سبب قیمت های مختلف می‌شود.

موارد گفته شده تنها بخشی از اصلی ترین موضوعاتی بود که سبب قیمت‌های متفاوت ماشین‌های ظرفشویی می‌شود برای مشاهده مدل‌ها و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وبسایت تکولایف بخش ماشین ظرفشویی مراجعه نمایید.

با ورود به بخش ماشین ظرفشویی درسایت تکولایف می‌توانید قیمت روز انواع ظرفشویی را مشاهده کنید.

محبوب ترین برندها

با ظهور برندهای مختلف در بازار ظرفشویی ها شاهد انواع مدل هستیم اما برخی از محبوب ترین برند هایی که در داخل ایران فروش عالی دارند شامل:

سامسونگ(Samsung) 

بوش (Bosch)

ال‌‍جی (LG)

اسنوا (Snowa)

دوو(Daewoo)

جی‌پلاس(G-Pluse)

کدام ماشین ظرفشویی مناسب است؟

با توجه به موارد گفته شده یکی از اصلی ترین سوال هایی که تمامی مشتریان در رابطه با خرید این محصول دارند همین موضوع است. باید گفت این سوال به سه بخش دسته بندی می‌شود: 

1-مشتریانی که مصرف انرژی ماشین های ظرفشویی برایشان مهم است.

2- افرادی که کیفیت ساخت و طول عمر محصول برایشان اهمیت دارد.

3-افرادی که هردو مورد را یعنی میزان مصرف و کیفیت ساخت را از یک ماشین ظرفشویی انتظار دارند.

در رابطه با 3 مورد یاد شده باید به این موضوع توجه داشت که بودجه خرید ماشین ظرفشویی برای شما چقدر است؟ پس از مشخص کردن بودجه خرید نوبت به مقایسه برند و شرکت تولید کننده ماشین ظرفشویی می‌رسد.

در وب سایت تکولایف در بخش ماشین‌ ظرفشویی به راحتی می‌توانید انواع مدل این محصول را مشاهده و با یک دیگر مقایسه نمایید تکنولوژی و ساختار هر مدل را مشاهده کنید تا یک خرید عالی و به‌صرفه داشته باشید. همچنین مشخصات فنی کامل انواع ماشین ظرفشویی و برندهای مختلف در وب سایت تکولایف موجود است.