فضای ابری چیست؟

فضای ابری چیست؟
فضای ابری چیست

در این مقاله از وب سایت خبری تکولایف به بررسی فضای ذخیره سازی ابری می‌پردازیم و جنبه های مختلف آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

فضای ابری محلی برای ذخیره سازی اطلاعات است، این روش امن می‌باشد و قابلیت نگهداری اطلاعات در فضای اینترنت را برای شما فراهم خواهد کرد.

استفاده از فضای ابری به شما کمک خواهد کرد تا در مکان های مختلف به اطلاعات ذخیره شده خود بر روی این فضا که مانند یک هارد کامپیوتر یا یک فلش مموری است با دسترسی به اینترنت به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید.

فضای ابری انواع مختلفی دارد که برای کار های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد یکی از عمده استفاده از فضای ابری در گوشی های آیفون شرکت اپل است، با استفاده آی کلود کاربران می‌توانند عکس،فیلم ویا... خود را از طریق گوشی همراه خود به فضای ابری شخصی اضافه کنند.

فضای ذخیره ابری امروزه کاربرد های بسیار دارد به همین دلیل نمی‌توانیم آن را فقط برای زندگی روز مره خود محدود کنیم و کاربرد های بسیار دیگر آن در صنایع خودروسازی و... قابل مشاهده است.

فضای ابری چطور کار میکند؟

فرض کنید با داشتن یک فضای ابری شما یک بخشی از فضای ذخیر سازی یک ابرکامپیوتر را در دست دارید که می‌توانید اطلاعات خودرا در داخل آن آپلود کرده و با رمز گزاری بر روی حساب کاربری خود از این اطلاعات محافظت کنید.

هرزمان که نیاز به اطلاعات آپلود شده خود داشتید می‌توانید به راحتی با ورود به اکانت اختصاصی خود به این فضا دسترسی داشته باشید.

مثال هایی از فضای ذخیره سازی ابری

پلتفرم های بسیار بزرگی امروزه قادر به ارائه خدمات ابری هستند، یکی از بزرگ ترین فضا های ابری که امروزه با داشتن یک جیمیل قابل دسترس همه است، فضای گوگل درایو می‌باشد که شما با داشتتن یک جیمیل می‌توانید تا 15 گیگابایت اطلاعات خود را بر روی این فضا ذخیره سازی نمایید این فضای گوگل درایو دقیقاً مشابه به آی کلود شرکت اپل است.

شرکت های دیگری مانند گیت هاب، تلگرام و... به شما فضا های ابری مختلفی را می‌دهند که هرکدام کاربری خاص خود را در زندگی روزمره ما دارد برای مثال در تلگرام شما می‌توانید تمامی اطلاعاتی را که وارد این پیام رسان کرده اید را پس از مدت زمان طولانی حتی دانلود کرده و استفاده کنید.

چه فایلی در فضای ابری قابل ذخیره سازی است

تقریباً تمام فایل های شما میتواند در فضای ذخیرسازی ابری محافظت و ذخیره شود مانند: عکس، ویدئو، فایل، پی دی اف، اکسل و... هرنوع فایل قابل آپلود و ذخیره سازی در این فضا می‌باشد و تنها محدودیتی که در این فضا موجود است توسط اپراتور ها وشرکت های ارائه دهنده این خدمات است و دیگر محدودیتی وجود ندارد.

مفهوم فضای ابری با موضوع پردازش ابری متفاوت است اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با پردازش ابری هستید می‌توانید به مقاله پردازش ابری چیست مراجعه کنید.