چرا گوگل برنامه های ضبط تماس را در اندروید پاک می‌کند

چرا گوگل برنامه های ضبط تماس را در اندروید پاک می‌کند
چرا گوگل برنامه های ضبط تماس را در اندروید پاک می‌کند

قوانین حریم خصوصی کاربران به‌روزرسانی‌شده گوگل پلی استور از 11 می 2022میلادی اعمال می‌شود. یکی از تغییرات با هدف از بین بردن برنامه‌های ضبط تماس در اندروید است.

شرکت گوگل به طور مداوم استفاده از برنامه های ضبط تماس جلوگیری میکند، اما توسعه دهندگان برنامه همیشه راهی برای دور زدن آن پیدا کرده اند. قوانین جدید مانع از استفاده توسعه دهندگان از Accessibility API می شود.

  • در دنیایی که بیشتر از همیشه به هم متصل است، سوالات مربوط به حریم خصوصی نیز افزایش یافته است.
  • با توجه به فراخوان حریم خصوصی فردی که هر روز می گذرد، گوگل تصمیم گرفته است با زدن میخ نهایی بر روی تابوت برنامه های ضبط تماس شخص ثالث، وارد عمل شود.
  • راستی اگر گوشی هوشمند اندروید شما به طور پیش فرض از ضبط تماس پشتیبانی می کند، اصلاً نگران نباشید.

توضیحات بیشتر

تغییر قوانین حریم شخصی پلی استور Google باعث می‌شود توسعه‌دهندگان برنامه نتوانند تماس‌ها را با استفاده از Accessibility API ضبط کنند. این شرکت تصریح کرده است که Accessibility API طراحی نشده است و نمی توان آن را برای ضبط تماس از راه دور درخواست کرد.

این تغییر فقط بر برنامه‌های شخص ثالث تأثیر می‌گذارد و بر تلفن‌های Google یا Xiaomi که دارای ویژگی ضبط تماس از پیش بارگذاری شده هستند تأثیر نمی‌گذارد.

قوانین ایران در مورد ضبط تماس نامشخص است. هیچ قانونی در مورد کسب اجازه از طرف مقابل قبل از ضبط تماس صحبت نمی کند. بنابراین، فرض بر این است که فرد در ضبط تماسی که در آن شرکت دارد، آزاد است.

جنگ گوگل علیه اپلیکیشن های ضبط تماس جدید نیست

جنگ گوگل علیه برنامه های ضبط تماس چیز جدیدی نیست. در ابتدا، با Android 6.0، این شرکت API رسمی ضبط تماس را متوقف کرد .

سپس با اندروید 9.0، گوگل برخی از راه حل های غیر رسمی را از بین برد. و در نهایت با اندروید 10 به صورت پیش فرض ضبط تماس را مسدود کرد.