ویروس جدید در قالب بازی سایبرپانک

ویروس جدید در قالب بازی سایبرپانک
ویروس جدید در قالب بازی سایبرپانک

پس از رو نمایی و معرفی بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ و گذشته از آن محبوبیت روز افزون این بازی جدیداً اطلاعاتی از یک باج افزار یا همان ویروس منتشر شده است که یک برنامه در قالب بازی سایبر پانک برای گوشی های هوشمند در حال حاضر وارد بازار شده است.

با تیم تکولایف همراه باشید تا به ببرسی این باج افزار بپردازیم و تا حد ممکن از ضرر در مقابل این اتفاق جلوگیری کنیم.

تمام گیمر ها و آن هایی که در زمینه گیم فعالیت دارند در جریان هستند که بازی سایبر پانک تنها در دو نسخه کامپیوتر و کنسول های بازی ارائه شده است و هیچ نسخه موبایلی برای آن ارائه نشده است ، اما با این وجود و متاسفانه به تازگی یک اپلیکیشن در گوگل پلی استور به نام بازی cyberpunk ارائه شده است این نرم افزار نوعی ویروس است.

تویت امروز یکی از اعضاء شرکت کسپرسکی در این مورد بود که گفته است یک برنامه جعلی دقیقاً مشابه به سایبرپانک از طریق یک وب سایت با آدرسی جعلی امروزه در حال انتشار در فضا های مجازی و شبکه های اجتماعی مختلف است.

نمونه رمز موجود در کدرمز برنامه اندروید

شیشکووا گفت: این برنامه اندروید ظاهری شبیه به سایبرپانک اندروید دارد اما یک باج افزار ویروسی به نام کدرویر (CoderWare) در داخل آن است که از نوع بلک کینگدوم (BlackKingdom) محسوب می‌شود. این برنامه به صورتی طراحی شده است که پس از نصب این بازی تمام اطلاعات دستگاه به دست کلاهبرداران و هکران نویسنده این برنامه افتاده و در پایان برای انتشار پیدا نکردن اطلاعات وی این گروه تقاضای ۵۰۰ دلار می‌کنند.

ابن مبلغ دریافتی صرفا بابت باز کردن قفل برنامه ها و اطلاعات شخصی افراد قربانی است که جالب است بدانید پس از گیر افتادن در این دام کاربران برای پرداخت مبلغ در خواستی تنها ۱۰ ساعت مهلت دارند و اگر این مهلت به پایان برسد اطلاعات کاربری درون گوشی هوشمند آن ها کاملاً پاک خواهد شد.

جالب است بدانید یک خانم به اسم شیشکووا موفق شدند که راهی پیداکند تا جلوی پاک شدن اطلاعات و برداشتن این قفل را بگیرد ، در مورد جزئیات این روش وی افزود در داخل کد های برنامه ای که نوشته شده است یک کد رمز وجود دارد که با وارد کردن آن کاربران و قربانیان می‌توانند گوشی خود را به حالت اولیه خود بازگردانند.

بنابر گفته وی کاربرانی که به این باج افزار ویروسی دچار می‌شوند میتوانند با یک دیکریپتور ساده (Decryptor) به این رمز دسترسی پیدا کنند بدون نیاز به پرداخت هزینه مطالبه شده از سوی این گروه به راحتی قفل گوشی خود را باز کنند.