اندروید ۱۲ بتا ۴ به زودی

اندروید ۱۲ بتا ۴ به زودی
اندروید ۱۲ بتا ۴ به زودی

اندروید ۱۲ به زودی منتشر می‌شود و قرار است در کنار گوشی هوشمند گوگل پیکسل ۶ رونمایی شود.

نسخه بتا ۴ سیستم عامل دارای مجموعه ای از ویژگی های جدید و پیشرفت های کلیدی در صفحه قفل از جمله ویژگی جدید Google Sans Text for Now Playing و برخی از آیکون های بهبود یافته است.

گوگل سنس تکست ظاهر Now Playing را تغییر می‌دهد

از آنجایی که اندروید ۱۲ در کنفرانس توسعه دهندگان Google I/O در اوایل سال جاری معرفی شد ، مشخص است که صفحه قفل یا همان اسکرین لاک دوباره طراحی شده است.

با توضیح پیچیدگی های کشف شده پس از گذراندن زمان با اندروید ۱۲ بتا ۴ ، 9to5Google گزارش داد که فونت گوگل سنس تکست که در ویژگی Now Playing استفاده می شود وسیع تر ، گردتر و متفاوت از فونت روبوتو قدیمی است.

android12beta

نماد کارت ها برای سادگی دوباره طراحی شد

تغییر کوچک دیگری که شاید،مورد توجه قرار نگیرد ، نماد Cards & Passes (سمت راست پایین) است که اکنون شبیه یک کارت اعتباری با نوار مغناطیسی به جای یک کیف پول مملو از کارت های اعتباری است.

نماد جدید باید بیشتر مترادف با عملکرد برنامه برای کاربران آشنا با اندروید و همچنین افرادی که بعد استفاده از iOS ،اندروید انتخاب بعدی میباشد.

نشانگر قفل صفحه قفل بیشتر از قبل تغییر موقعیت داد

علاوه بر این ، سومین تغییر قابل توجه در صفحه قفل در اندروید ۱۲ بتا۴ نشانگر تغییر مکان قفل دستگاه یا نماد قفل است.

نماد از موقعیتی نزدیک به پایین صفحه به موقعیت مرکزی در صفحه قفل جدید منتقل شده است ، جایی که اکثر کاربران دربرای کارابتدا انگشت خود را در این قسمت صفحه نمایش قرار می‌دهند.

 

android12beta

اندروید ۱۲ درحال تکمیل شدن

قابل ذکر است که نسخه بتا ۴ به نقطه عطف پایداری پلتفرم برای اندروید ۱۲ دست یافته است ، به این معنی که تمام تغییراتی که بر توسعه دهندگان اندروید تأثیر می گذارد ، متوقف شده است.

نسخه های آزمایشی اکنون به توسعه دهندگان امکان می دهد تا برنامه های خود را برای ثبات آزمایش کنند در حالی که جامعه مشتاق می تواند سیستم عامل اندروید ۱۲ را از نظر ثبات ، اشکالات و ناسازگاری ها به طور همزمان آزمایش کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و اخبار روز تکنولوژی با تیم تکولایف همراه باشید.