برنامه های آپدیت نشده گوگل پلی و اپ استور بیش از 1.5 میلیون

برنامه های بدون اپدیت در گوگل پلی استور و اپ استور باید از بین بروند تا دچار مشکل نشوند

برنامه های آپدیت نشده گوگل پلی و اپ استور بیش از 1.5 میلیون
برنامه های بدون اپدیت

گزارش های جدید نشان می دهد که در دو سال گذشته ۱.۵ میلیون اپلیکیشن در اپ استور و گوگل پلی آپدیت نشده اند و بر اساس سیاست های جدید این دو شرکت، در آینده از دید کاربران مخفی می شوند یا به طور کامل حذف خواهند شد.

در گزارش جدیدی، شرکت تحلیلی Pixalat بر روی اپ استور و گوگل پلی تمرکز کرده و توضیح می دهد که تنها ۲۸ درصد از آنها در شش ماه گذشته به روز رسانی جدیدی دریافت کرده اند. همچنین، برنامه‌های «رهاشده» که طی دو سال یا بیشتر هیچ به‌روزرسانی جدیدی دریافت نکرده‌اند، یک سوم کل برنامه‌های هر دو فروشگاه را تشکیل می‌دهند.

آمار برنامه های آپدیت نشده و قدیمی گوگل‌پلی و اپ‌استور

امار اپ های گوگل پلی

به طور دقیق تر، این موسسه ادعا می کند که ۶۵۰۰۰۰ اپلیکیشن اپ استور و ۸۶۹۰۰۰ اپلیکیشن گوگل پلی در دو سال گذشته به روز نشده اند. همچنین در دو سال گذشته ۵۰۰۰۰ بازی ویدئویی تیتر بدون آدرس و ۴۴۰۰۰ برنامه آموزشی در صدر فهرست برنامه های به روز قرار گرفته اند.

به طور مشابه، برنامه هایی که به احتمال زیاد به روز می شوند در دسته بندی های خاصی قرار دارند. به عنوان مثال، برنامه های مالی محتمل ترین گزینه هستند و ۶۹۰۰۰ مورد از آنها در شش ماه گذشته به روز شده اند. علاوه بر این، حدود ۷۲۰۰۰ برنامه خرید و ۶۴۰۰۰ برنامه مرتبط با سلامت در چند روز اخیر به روز شده است.

برنامه های گوگل پلی قدیمی

Pixalat همچنین توضیح می‌دهد که بین تعداد به‌روزرسانی‌ها و بارگیری‌های اپلیکیشن رابطه مشخصی وجود دارد. در واقع ۸۴ درصد از بیش از ۱۰۰ میلیون برنامه دانلود شده در شش ماه گذشته به روز شده اند.

برنامه ها و برنامه هایی که پس از دو سال هیچ به روز رسانی جدیدی دریافت نخواهند کرد، بیشتر در معرض نفوذ و سوء استفاده هکرها هستند. از این رو اپل و گوگل در ماه های اخیر سیاست های جدیدی را برای حذف اپلیکیشن هایی که توسط توسعه دهندگان به روز نشده اند در فروشگاه ها معرفی کرده اند.

با وجود این سیاست، اگر اپلیکیشن در دو سال گذشته آپدیت جدیدی دریافت نکرده باشد، در فروشگاه گوگل پلی از دید کاربران پنهان می شود و در نتایج جستجو ضاهر نمی شود.