رونمایی هدست واقعیت مجازی متا(فیسبوک) + ویدئو

رونمایی از جدید ترین هدفون واقعیت مجازی یا همان عینک واقعیت مجازی برقراری با دنیای متاورس با عینک جدید فیس بوک

مارک زاکربرگ یک پیش نمایش از هدفون جدید واقعیت مجازی متا با نام Cambria را در صفحه فیس بوک خود به اشتراک گذاشت.

اگرچه طراحی هدست فیزیکی-مجازی ذکر شده در این ویدیو برای جلوگیری از افشای آن تار است، زاکربرگ تجربه «واقعیت ترکیبی» را با دوربین‌های رنگی هدست جدید که شبیه بازی با موجودات خنده‌دار است، نشان داد.

[video width="340" height="426" mp4="https://techolife.ir/wp-content/uploads/2022/05/280405386_5123009497774576_6562116155804607376_n.mp4"][/video]

موارد استفاده از این هدست واقعیت مجازی

متا قبلاً گفته بود که امیدوار است از این دستگاه برای تجربه‌های بازی‌های غیر ویدئویی و به‌ویژه برای «بهره‌وری» استفاده شود. با این حال، این ویدیو قطعاً ماهیت بازی دمو به نام "جهان فراتر" را نشان می دهد.

هدست ۲۹۹ دلاری Quest ۲ این شرکت نیز دارای دوربین بود، اما آنها فقط می توانستند عکس های سیاه و سفید بگیرند. حسگرهای داخلی این هدست جدید می‌توانند همه رنگ‌ها را دریافت کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا تجربه بیشتری را ارائه دهند. متا همچنین از یک سنسور تشخیص عمق ویژه برای ارائه دقیق‌تر محتوای دیجیتال به کاربران استفاده خواهد کرد.

هنوز سوالات بی پاسخ زیادی در مورد این دستگاه به خصوص برچسب قیمت هدست پروژه کامبریا موسوم به "بالاترین" وجود دارد. متا تاکنون محصولات واقعیت مجازی را با ضرر زیادی به فروش رسانده است، اما مشخص نیست که آیا قصد دارد چنین استراتژی را در دراز مدت اجرا کند یا خیر. گفته می شود قیمت این هدست ۷۹۹ دلار است، اگرچه در آن زمان یکی از سخنگویان متا گفت که این هدست "به طور قابل توجهی" گران تر خواهد بود.