قابلیت هایبرنیت اندروید چیست؟

قابلیت هایبرنیت اندروید چیست؟
قابلیت هایبرنیت اندروید چیست؟

یکی از جدید ترین قابلیت های اندروید که در نسخه ۱۲ آن رونمایی خواهد شد قابلیتی است که فایل های غیر ضروری برنامه ها را که مدت زمان زیادی است از آن برنامه ها استفاده نکرده ایم پاک میکند، این فایل ها ممکن است فایل کش برنامه و یا فایل های ذخیره شده اطلاعات باشند.

اما این قابلیت در اندروید ۱۱ هم دیده شد گوگل پلی یک نسخه انگار آزمایشی از این قابلیت را بر روی گوشی های اندروید بررسی و تست نمود ، حتما برای برخی از ما پیش امد که در سال گذشته برخی از برنامه هایی که در داخل تلفن همراه خود داشتیم به صورت خودکار توسط سرویس گوگل پاک شدند.

این موضوع دقیقاً همان امتحان هایبرنیت بود که توسط گوگل بر روی سیستم عامل اندروید صورت گرفت و امروزه که در سیستم عامل اندروید ۱۲ شاهد آن خواهیم بود خبر از موفق بودن این تحقیق می‌دهد.

اما دقیقاً این قابلیت چگونه کار خواهد کرد به گفته گروه GSM اگر کاربر ۲ ماه از اپلیکیشن اندروید که بر روی گوشی دارد استفاده نکند سیستم عامل اندروید ۱۲ به صورت خودکار فایل های ذخیره شده توسط آن برنامه را بر روی گوشی پاک خواهد کرد.

در برخی موارد هم ممکن است دسترسی های آن برنامه گرفته شود که دیگر نتواند به دیتا شما دسترسی داشته باشد. این موضوع تاثیر مستقیم بر خالی شدن فضای داخلی گوشی دارد و هرچه حجم برنامه بیشتر باشد فضای داخلی گوشی هوشمند بیشتر خالی می‌شود.

حال بیاید باهم به تنظیمات این قابلیت در گوشی اندروید شما برویم برای فعال سازی هایبرنیت خودکار باید به صفحه Unused Apps در قسمت Settings>Apps بروید. در این قسمت که وارد شوید نوشته شده است به دلیل حفظ حریم خصوصی شما و همچنین جلوگیری از مصرف بی مورد باتری توسط برنامه مجوز های و ناتیفیکیشن های آن به صورت خودکار قطع می‌شود.

در صورت رونمایی از جدید ترین قابلیت های اندروید ۱۲ آن را در وب سایت تکولایف برای شما همراهان عزیز به اشتراک خواهیم گذاشت پس با ما همراه باشید.