ماسک هوشمند ریزر

ماسک هوشمند ریزر
ماسک هوشمند ریزر

درحالی که تمام جهان بر این باور بودند که ویروس کرونا یکی از ویروس هایی است که به سرعت مانند تمام ویروس های دیگر از بین می‌رود ، اما تا به امروز بیشتر از یک سال است که ویروس مرگبار کرونا در سر تا سر جهان انتشار یافته است و روز به روز بر تعداد مبتلایان به این ویروس خطرناک افزوده می‌‎شود.

استفاده روز افزون از ماسک و دستکش در دنیا سبب آلودگی بیش از حد و هزینه های متعدد می‌شود ، به همین دلیل یک شرکت معروف به نام ریزر طراحی ماسک مدرن با کم ترین هزینه و ماندگاری بالا را آغاز کرده و به مرحله رو نمایی این محصول رسیده است.

ماسک هوشمند ریزر

این پروژه هوشمند که به نام حاضل (Hazel) نام گذاری شده است ، از تمامی ارگونومی های مورد نیاز برای طراحی آن استفاده شده است ، استفاده از محافظ در جلوی صورت استفاده از یک اسپیکر برای زمانی صحبت کردن که موجب نامفهومی صدا نشود ، استفاده از فیلتر های قابل تعویض و همچنین محافظ سیلیکونی دور بینی که در هنگام استفاده طولانی دچار زخم شدگی و آسیب نمی‌شود.

ماسک هوشمند ریزر

ریزر ادعا دارد این محصول خارق العاده ایده ای جدید در سرتاسر دنیا می‌باشد ، جالب است بدانید این ماسک ریزر قابلیت پردازش نور و رقص نور را دارا است ، همچنین در یک طرف این ماسک از فیلتر برای هوا و در قسمت دیگر از یک بلندگوی کوچک برای صحبت کردن استفاده شده است.

قابلیت شارژ دارد و پس از هر بار مصرف قابلیت تعویض فیلتر را دارد. این ماسک که از روی ساختار ماسک n95 طراحی شده است تا به امروز از لحاظ حافظت و بهداشت توانسته است نظر دکتران و متخصصان را به خود جلب کند.

ساختار کلی پروژه Hazel

ماسک هوشمند ریزر

استفاده از یک طلق محکم و با دوام ، استفاده از نور های کروماتیک و به اصطلاح رقص نور در اطراف آن با قابلیت تغییر رنگ استفاده از فیلتر برای تصفیه هوا و استفاده از بلندگو برای رسایی صدا در هنگام مکالمه و صحبت کردن با دیگران.

استفاده از ونتیلاتور برای تصفیه هوا که در اصل مهم ترین قسمت آن است ، اما یک مشکل در طراحی آن به وجود آمده است که زمان اعلام تعویض فیلتر آن مشخص نیست و دقیق نمی‌تواند شرکت ریزر این زمان را محاسبه و اعلام کند و در حال کار بر روی آن است.

ماسک هوشمند ریزر

اما پیش بینی می‌شود از طریق یک برنامه اندروید و یا آی او اس شما بتوانید نوتیفیکیشن و یا اطلاعیه ای در رابطه با تعویض فیلتر ونتیلاتور ماسک خود دریافت کنید و از طریق همان برنامه صدای بلندگو خود را کم یا زیاد و سیستم نوردهی و رقص نور آن را تنظیم کنید.

تمامی قابلیت های یاد شده غیر ممکن نیست چرا که تا به امروز شرکت ریزر که در صنعت تولید قطعات گیمینگ و ابزار گیم فعالیت داشته است توانسته است به تمام این موارد دستیابد و تنها نیاز به ادغام آن ها با یکدیگر به راحتی به این ماسک هوشمند دست خواهد یافت.

ماسک هوشمند ریزر

شاید با خود بگوویم استفاده از تلق آن هم برای ماسک یکم مشکل است و موجب می‌شود ایجاد بخار کند ، اما نگران آن نباشید استفاده از تلق های نانو و ضد بخار این مشکل را حل کرده است و هیچ گونه بخار و... در این ناحیه رخ نمیدهد.

اما جالب است بدانید تکنولوژی امروز شرکت ریزر خیلی بیشتر از شرکت های دیگر در زمینه ساخت گجت های هوشمند است و تمامی دانشمندان میدانند که ریزر در زمینه تکنولوژی ساخت و طراحی هوشمند محصولات خود بسیار قوی است ، اما متاسفانه تا به امروز دست به طراحی گجت هوشمند برای زندگی روز مره نزده است و تماماً در زمینه گیمینگ فعالیت داشته است.

ماسک هوشمند ریزر