گیفت کارت چیست؟

گیفت کارت چیست؟
گیفت کارت

در این مقاله از وب سایت تکولایف به کاربرد گیفت کارت ها و انواع آن می‌پردازیم و به شما خواهیم گفت که در حین خرید یک گیفت کارت چطور و به چه مواردی باید توجه کنید  تا یک خرید خوب و عالی در این زمینه داشته باشید.

برای این که دسترسی داشته باشیم به اپلیکیشن وبرنامه های خاص و خرید اونا نیاز داریم که گیفت کارت داشته باشیم تا بتونیم اون برنامه یا اشتراک ویژه رو خریداری کنیم.

روش های کسب درآمد در اپلیکیشن ها

در ابتدا بیایم بررسی کنیم که برنامه ها چطور درآمد دارن، اپلیکیشن ها از روش های مختلفی می‌تونند در آمدزایی داشته باشند که در ادامه به روش های در آمد برنامه های می‌پردازیم.

اول از همه داشتن تبلیغات

اپلیکیشن ها می‌تونند با نمایش تبلیغ های زیاد از که بابت نمایش اون تبلیغات پول گرفته اند در آمدزایی داشته باشند.

روش دوم فروش برنامه

برخی از برنامه های از همون ابتدا برای این که بخوایم ازشون استفاده کنیم نیاز هست که اون برنامه رو پول بدیم و خریداری کنیم پس روش دوم فروش اپلیکیشن یا برنامه در همون ابتدای کار است.

روش سوم فروش فیچر و... در داخل برنامه

در این روش برنامه به صورت رایگان به بازار جهانی عرضه میشه و برای داشتن برخی فیچر های اضافه یا طرح های جذاب شما ملزم به پرداخت پول هستید مانند بازی کالاف دیوتی که برای داشتن اسکین های خاص اسلحه و یا لباس باید سی پی(پول رایج داخل بازی) را خریداری کنید در غیر این صورت امکان خرید اون لباس یا اسکین برای شما فراهم نخواهد بود.

استفاده از گیفت کارت در اندروید و ios

اگر اندروید داشته باشیم میریم از اپلیکیشن های کرک شده استفاده می‌کینم و نسخه های رایگان استفاده می‌کنیم البته درسته که برنامه های کرک شده ممکن است دارای بد افزار باشند اما بازم کارمون رو راه می‌ندازه اگر گوشیمون اندروید باشه. اما اگر آیفون داشته باشیم اون موقع کار یکم سخت میشه اگر بخوایم از یک برنامه که پولی هست استفاده کنیم نمی‌تونیم نسخه کرک شده برای ios نصب کنیم پس نیاز داریم که اون برنامه رو خریداری کنیم.

اصلاً اپلیکیشن کلاً بزاریم کنار اگر بخوایم از سرویس استفاده کنیم که نیاز به خرید اشتراک هست در شبکه های مجازی و سایت ها و... نیاز به داشتن گیفت کارت داریم که در حین خرید دو مدل گیفت کارت داریم

1- به صورت کارت های فیزیکی در داخل مغازه ها به فروش میرسه که خیلی کم شده این روش

2- خرید به صورت دیجیتالی که به شما یه کد میده و شما اون کد رو در داخل برنامه یا بازی وارد میکنید و حسابتون شارژ میشه.

چطور میشه ازگیفت کارت استفاده کرد

برای مثال در بازی کالاف دیوتی یه قسمت شاپ داره که میتونیم به صورت مستقیم سی پی بخریم یا از حساب گوگل پلی یا اپل خودمون استفاده کنیم.

اما بسیاری از برنامه هارو نمیشه این کار رو انجام داد و نمیشه درون برنامه ای خرید کرد برای مثال در کالاف دیوتی اگر خرید درون برنامه ای انجام بدیم خیلی بهتره تا بریم گیفت کارت گوگل پلی و ای کلود بخریم.

اما اگر بخوایم اشتراک ای کلود بخریم مجبوریم بریم گیفت کارت بخریم اما اگر ما در ایران تحریم نبودیم دسترسی به سیستم بانک جهانی داشتیم و دسترسی داشتیم به خرید مستقیم با کارت های خودمون بخریم و استفاده کنیم.

حالا گیفت کارت خریدن خودش داستان های خاصی داره ، خود شرکت اپل و گوگل گیفت کارت های مختلف میفروشن ولی با این حال ما نمیتونیم به صورت مستقیم این گیفت کارت هارو خریداری کنیم پس باید به صورت واسطه این خرید رو انجام بدیم یعنی از یک شخصی که قبلاً خریداری کرده یا در لحظه خریداری میکنه خرید کنیم و بعدش حساب خودمون شارژ کنیم.

موضوع بعد گوگل پلی تحریم داره و خرید گیفت کارت خود گوگل پلی داستان داره و برای خریدش حتماً باید ای پی شما امریکا باشه و حساب بانکی شما در آمریکا باشه ولی اونقدر هم پیچیده و سخت و سنگین نیست.

گیفت کارت دقیقا چیه

شما از هرجا گیفت کارت بخرید یک کد میده به شما که اون کد رو بسته به نوع گیفت کارتی که خرید کردین داخل اون برنامه ای که میخواید میرید و داخل برنامه مورد نظر خودتون اون کد رو به اصطلاح redeeam می‌کنید. یعنی دیگه گیفت کارت داخل ایران نداریم و گیفت کد داریم در حقیقت به طوری که پس از خرید به صورت اینترنتی به شما یه کد میدن.

آموزش استفاده از گیفت کارت در اپل استور

برای مثال شما اگر گیفت کارت اپل استور خریداری کنید پس از خرید به شما یه کد داده میشه پس از گرفتن کد وارد برنامه اپل استور خودتون بشید و در قسمت بالا روی اکانت بزنید بعدش گذینه Redeem Gift Card or Code  بزنید واردش که بشین اگر گیفت کارت داشتین که به صورت فیزیکی بود و بارکد داشت می‌‍تونید از گذینه use camera برای خواندن QR Code گیفت کارت خودتون استفاده کنید.

اما اگر گیفت کارت شما به صورت مجازی خریداری شده بود و کارت نداشت در این صورت باید گذینه پایینی یعنی Enter Code Manually رو بزنید سپس کدی که پس از خرید گیفت کارت به شما داده شده بود رو در این قسمت وارد کنید؛پس از وارد کردن کد حسابتون شارژ میشه.

حالا پس از شارژ حساب اپل استور و یا حتی گوگل پلی خود طبق روشی گفته شده شما اگر بخواین پرداخت درون برنامه ای هم انجام بدین مثلا اگر بخواین سی پی در بازی کالاف دیوتی بخرین میتونید به صورت مستقیم وصل بشید به حساب گوگل پلی یا اپل استور که قبلاً شارژش کردین و این تراکنش رو به صورت مستقیم از حساب کاربری خودتون انجام بدین.

حالا اگر بخواین از گوگل درایو یا ای کلود استفاده کنید می‌تونید با همون گیفت کارت های خریداری شده برید داخل برنامه ای کلود یا گوگل درایو و در داخل برنامه کد گیفت کارت خریداری شده رو وارد کنید تا حساب اونجا برای شما شارژ بشه در حقیقت گیفت کارت ها در این دو برنامه با یک دیگر تفاوت ندارن یعنی می‌تونید گیفت کارت اپل رو در داخل اپل استور یا ای کلود وارد کنید و برای گوگل هم همین موضوع صادق است.

دسترسی داشت به قسمتی از برنامه ها که به صورت پولی است میتونه به شما کمک کنه. اگر گیمر باشید مثلا خرید اسکین و ... به شما لذت میده یا اگر شما اگر از این شات استفاده می‌کنید میشه با پرداخت هزینه ای کم به قسمت های مختلف پولی این برنامه دسترسی داشته باشی.

سوالات متداول

1- آیا گیفت کارت فقط برای برنامه های گوشی هوشمند قابل استفاده است؟

خیر گیفت کارت های در تمام قسمت های سطح اینترنت امکان استفاده دارند و برخی از سایت ها هم از طریق گیفت کارت میشه حساب کاربری خودتون رو شارژ کنید مانند اسکایپ و...

2- گیفت کارت ها تاریخ انقضا دارند؟

خیر گیفت کارت ها دارای تاریخ انقضا نمی‌باشند وشما می‌تونید گیفت کارت خودتون خریداری کنید و هر موقع که تمایل به استفاده داشتین از اون گیفت کارت استفاده کنید که البته باید در نظر داشته باشید که گیفت کارت خودتون از سایت ها و شرکت های معتبر در داخل ایران خریداری کنید.

3- آیا گیفت کارت اپل رو میشه برای گوگل پلی استفاده کرد؟

خیر هر شرکت و کمپانی گیفت کارت مخصوص به خودش رو داره و نمیشه از گیفت کارت های بقیه شرکت ها در اون برنامه استفاده کرد.

4- آیا خرید گیفت کارت گوگل پلی امکان پذیر است؟

بله خرید گیفت کارت گوگل پلی امکان پذیر است اما فقط خرید کردن آن مهم نیست چون جدید شرکت گوگل برای برنامه گوگل پلی خود فقط به شهروندان کشور آمریکا ارائه خدمات میده پس زمانی که گیفت کارت رو خریداری کردین باید حساب گوگل پلی شما در داخل آمریکا باشه و آی پی شما هم از کشور آمریکا باشه در غیر این صورت گیفت کارت شما باطل خواهد شد و پول شما از بین می‌رود.

جمع بندی 

یک کد دسترسی پیدا میشه کرد به تمام قسمت های یک برنامه و... که سبب میشه یک سری فیچر ها برای ما باز بشه و در صورت کلی اگر یک برنامه بخواد در امد داشته باشه باید یکی از روش های که بالا تر گفتیم رو به عنوان استراتژی خودش داشته باشه.

در این مقاله سعی کردیم به صورت کلی و سریع به بررسی چگونگی استفاده و اصلا گیفت کارت چیه و چه کاربردی داره بپردازم و امیداوریم برای شما عزیزان مفید بوده باشه.