هر آنچه که باید درباره دارک وب بدانید

هر آنچه که باید درباره دارک وب بدانید
هر آنچه که باید درباره دارک وب بدانید

هر زمان که ما در مورد جنایات سایبری مانند کودک آزاری یا فروش داده های سرقت شده ، سلاح و غیره می شنویم ، کلمه " وب تاریک یا همان دارک وب " به کار می رود. این مرجع منجر به این تصور شده است که وب تاریک بخشی از وب است که همه فعالیت های مبهم در آن انجام می شود. اما ، واقعیت این است که چیزی فراتر از فعالیت غیرقانونی وجود دارد. با تیم تکولایف همراه باشید تا به عمق دارک وب بروید.

دارک وب

به زبان ساده ، دارک وب یا darknet مجموعه ای از هزاران وب سایت با محتوای رمزگذاری شده است. در شبکه های همپوشانی وجود دارد که از اینترنت سنتی استفاده می کنند اما فقط با مجموعه ای از ابزارهای مرور امن خاص قابل دسترسی هستند.به عنوان مثال ، می توانید از Tor (روتر پیاز) برای مرور ایمن سایت هایی که وب تاریک را تشکیل می دهند ، استفاده کنید.

اگر میخواهید دارک وب را بهتر درک کنید به مقاله دیپ وب و دارک وب چیست بروید.

مرورگر خصوصی و ناشناس

ابزارهای ایمن آدرس IP سرورهایی را که از وب سایت های دارک وب استفاده می کنند و همچنین ترافیک شبکه کاربر که به آنها رفت و آمد می کند ، پنهان می کند.به این ترتیب ، آنها سیستمی را فعال می کنند که به شما امکان می دهد با ناشناس بودن کامل وب گردی کنید . هیچ خطری وجود ندارد که ISPیا همان ارائه دهنده اینترنت ها از طریق دولت یا بازاریابان و ارائه دهندگان VPN که شما را ردیابی می کنند ، وب گردی شما را در این فضا متوجه شوند.

دارک وب

چگونه تور و سایر ابزارها ترافیک وب شما را نامرئی می کنند

برای اطمینان از ناشناس ماندن و دسترسی به وب سایت های تحت وب محافظت شده ، Tor و سایر ابزارها ترافیک وب را به صورت لایه ای رمزگذاری کرده و سپس به طور تصادفی از طریق رایانه های سراسر جهان اطلاعات را باز می گرداند. این امر باعث می شود که اشخاص ثالث ، از جمله موتورهای جستجو ، مبدا و مقصد ترافیک را رمزگشایی نکنند ، از جمله اینکه چه کسی از سایت بازدید می کند ، و سرورهای سایت در کجا قرار دارند ، از جمله موارد دیگر دارک وب محسوب می‌شود.

این ناشناس بودن مرجع فعالیت های غیر قانونی است

این واقعیت که وب سایت های دارک وب قابل پیگیری نیستند و می توان با ناشناس بودن کامل به آنها دسترسی پیدا کرد ، سبب شده است مرجع فعالیت های غیر قانونی باشد.مردم اغلب بازارهای وب تاریکی برای فروش مواد مخدر ، اسلحه ، هویت ، شماره کارت اعتباری ، اطلاعات سرقت شده کاربران و غیره ایجاد می کنند در حالی که سرورهای خود را از شناسایی و حذف توسط نیروی انتظامی محافظت می کنند.در همین حال ، افرادی که از مرورگر تور یا همان Tor استفاده می کنند به این سایت ها دسترسی پیدا می کنند تا با پرداخت بیت کوین بتوانند اسلحه ومحصولات غیر قانونی را خریداری کنند.

دارک وب

استفاده از دارک وب هیچ خطری برای شما ندارد

با این وجود ، باید توجه داشت که دسترسی به دارک وب غیرقانونی نیست ، اما سوء استفاده از آن برای فعالیت های مبهم ، مانند خرید/فروش پورنوگرافی کودکان ، غیرقانونی است. بنابراین ، تا زمانی که از دارک وب برای اهداف غیرقانونی استفاده نمی کنید ، به هیچ مشکلی بر نخواهید خورد. سازمان ملل رمزگذاری را به عنوان یک حقوق اساسی بشر به رسمیت می شناسد ، همچنین وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا به تامین مالی دارک وب کمک می کند.

احتیاط در حین استفاده از دارک وب

وقتی از دارک وب استفاده می کنید ، به خاطر داشته باشید که این وب درست مانند وب معمولی کار می کند ، اما مطالب توهین آمیز و مشکل ساز می تواند تنها با یک کلیک فاصله داشته باشد. این بدان معناست که هنگام دسترسی به آن باید بسیار مراقب باشید.