موشک آسترا با موفقیت به مدار زمین رسید

موشک آسترا با موفقیت به مدار زمین رسید
موشک آسترا با موفقیت به مدار زمین رسید

استارت‌آپ آسترا در کالیفرنیا آمریکا، در تاریخ 20 نوامبر 2021میلادی، جزء شرکت های خصوصی شد و به عنوان یک شرکت بزرگ که در زمینه فضاپیماها فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد.

 پرتاب موشک 0007 (LV0007) با ارتفاع 13 متر از مجتمع فضایی اقیانوس آرام در جزیره کودیاک آلاسکا توسط این شرکت انجام شد.

این استارت آپ بسیار طرفدار دارد شرکت آسترا می‌خواهد در آینده پرتاب تمام ماهواره های کوچک را در دست بگیرد به این صورت که هر شرکت که میخواهد ماهواره ای سبک و کوچک را در مدار سطح زمین قرار بدهد توسط آسترا این کار انجام شود.

آسترا در سال 2016میلادی برای توسعه طیف وسیعی از موشک‌های مقرون‌به‌صرفه و در حال تکامل با انعطاف‌پذیری برای تزریق محموله‌های مختلف به مدار تأسیس شد. در واقع، کل سیستم پرتاب آسترا را می توان در چند کانتینر حمل و نقل جابجا کرد.

پرتاب موفقیت‌آمیز روز شنبه چهارمین پرواز آزمایشی مداری برای آسترا بود، این پرتاب با موفقیت انجام شد و به مدار سطح زمین رسید اما پرتاب قبل که در ماه آگوست میلادی توسط آستارا انجام شد با موفقیت به سطح مدار زمین نرسید و یک شکست بود.

در آخرین تلاش خود، LV0007 آسترا یک محموله را به صورت تست برای ارتش ایالات متحده به فضا ارسال کرد. این موشک در ساعت 1:16 (11:46 صبح به وقت شرقی) پرتاب شد و 9 دقیقه بعد، وارد مدار زمین در ارتفاع 500 کیلومتری شد.

استرا

توییتر آستارا چنین گفت

اولین موشک آسترا به تازگی به مدار زمین رسیده است! 7.61 کیلومتر در ثانیه در شیب 86.0 درجه هدف ما در ارتفاع 500 کیلومتری است. تیم ما برای رسیدن به این هدف سختی بسیاری کشید. این تازه اول راه است و ما راه طولانی در پیش داریم. #AdAstra pic.twitter.com/NiMhCEsuCI

— کریس کمپ (@Kemp) 20 نوامبر 2021

گروسمن با اشاره به پرتاب موفقیت آمیز این موشک افزود: "این یک گام بزرگ در ماموریت ما برای بهبود زندگی روی زمین از فضا است."

امروزه شرکت Astra در صنعت پرتاب در جایگاهی خوب قرار دارد. راکت‌های کوچک‌تری را تولید و پرتاب می‌کند تا شرکت‌ها بتوانند اهداف خود را در موشک های کوچک و مقرون به صرفه اختصاصی به فضا ارسال کنند. این موضوع سبب میشود مشتریان اسپیس ایکس و ناسا کم تر شود.

استرا

Space.com گزارش داد که آسترا تا سال 2025میلادی می‌خواهد روزانه یک موشک را پرتاب کند و وارد مدار زمین کند. در پخش اینترنتی، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران استارت آپ، Kemp گفت: "ما موشک شماره 8، 9، 10 را تولید خواهیم کرد.
وی افزود: «ما تازه شروع کرده ایم.
علاوه بر این، Astra برای ایجاد یک رینگ از ماهواره ها متشکل از 13600 ماهواره ارائه دهنده اینترنت، بسیار شبیه به شبکه Starlink اسپیس ایکس، به کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) درخواست داد .