فیس بوک کانکت

فیس بوک کانکت
فیس بوک کانکت

Facebook Connect یا فیس بوک کانکت یک برنامه هوشمند و مدرن برای برقراری ارتباط میان دو کاربر در سر تا سر دنیا می‌باشد . این برنامه در دسامبر ۲۰۰۸-میلادی راه اندازی شد و با بیش از ۱۵۰۰۰ سایت قرارداد همکاری دارد تا دسترسی سایت را برای کاربران خود آسان کند. 

هنگامی که یک کاربر تصمیم می گیرد از طریق فیس‌بوک کانکت به وب سایت دسترسی پیدا کند ، به آن وب سایت اجازه می دهد اطلاعاتی را که به فیس بوک داده اند ، از جمله نام کامل ، تصاویر ، پست های وی، اطلاعات دوستان و غیره را بازیابی کند . این نه تنها به کاربر اجازه می دهد تا از مراحل اولیه ثبت نام مورد نیاز اکثر وب سایت ها صرف نظر کنند ، بلکه به وب سایت این امکان را می دهد تا صفحه فیس بوک کاربر و خبرخوان کاربر را با فعالیت های خود به روز کند. وب سایت با دسترسی به لیست دوستان کاربر ، می تواند به کاربر نشان دهد که کدام یک از دوستانشان از طریق Facebook Connect در وب سایت هستند و یا نام نویسی کردند.

خلاصه فیس بوک کانکت راه اندازی شده است تا کاربران بتوانند همواره در لیست سایت هایی که فعالیت دارند یک بک آپ از اطلاعات خود داشته باشند و همچنین بتوانند به سرعت در صورت نیازشان اکانت سایت های مختلف را نام نویسی کنند.

منابع

https://whatis.techtarget.com