استخراج انرژی از کود دامی در دانشگاه کرنل

استخراج انرژی از کود دامی در دانشگاه کرنل
استخراج انرژی از کود دامی در دانشگاه کرنل

دانشگاه کرنل پیشنهادی را برای تبدیل کود گاو به متان و استفاده از آن در ترکیب با انرژی گرمایی برای گرم کردن محوطه دانشگاه درفصل زمستان در نظر گرفته است.

دانشگاه کرنل در حال توسعه سیستمی برای استخراج انرژی از کود گاوی برای پاسخگویی به نیازگرمایشی دانشگاه در فصل زمستان و در ماه های زمستانی است.

 در مجله انرژی های تجدیدپذیر و پایدار که در کشور آمریکا چاپ می‌شود ، توسط انتشارات AIP ، دانشمندان در حال بررسی این پروژه و تجزیه و تحلیل دقیق از مسائل مورد نیاز برای به اجراء رساندن این ایده بودند و ملاحظات سیاست علمی ، اقتصادی و انرژی را ارائه کرده بودند.

این دانشگاه در حال حاضر برای توسعه منابع انرژی تجدیدپذیر و خدمات آن درحال تلاش و برنامه ریزی است ، با هدف کاهش ۱۰۰٪ کربن تا سال ۲۰۳۵میلادی فعالیت خود را آغاز کرده است.

دستیابی به این اهداف در مناطق سردسیر ، مانند ایتاکا ، نیویورک ، جایی که دانشگاه واقع شده است ، زیرا بیش از شش ماه گرمایش زمستانی برای ساختمان ها و آزمایشگاه های آن مورد نیاز است وهمین موضوع انرژی بسیاری را مصرف می‌کند.

نیازهای گرمایشی بخش قابل توجهی از مصرف انرژی دانشگاه کرنل است و در زمستان این اوج گرمایش چالشی رخ می دهد. 

این دانشگاه در حال توسعه یک پروژه زمین گرمایی است که گرما را از آب گرم استخراج شده در فاصله ۳ الی ۴ کیلومتری زمین فراهم کند. این گرمایش سطح پایه را فراهم می کند اما از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نخواهد بود.

محققان برای تأمین نیاز به گرمای بیشتر در طول زمستان ، سیستمی را برای تبدیل کود گاو از گاوداری ها، که حدود ۶۰۰ گاو برای این مورد استفاده شده است . این روش از یک فرآیند سه مرحله ای استفاده می کند ، جایی که کود برای تولید بیوگاز ، مخلوطی از دی اکسید کربن و متان ، ابتدا با میکروب ها از نظر بیولوژیکی هضم می شود.

این مرحله مرحله دوم را دنبال می کند که کود هضم شده را به نوعی روغن تبدیل می کند به علاوه ماده ای به نام هیدروکار که اصلاح خوبی را در خاک و حاصل خیزی آن ایجاد می کند.

در مرحله نهایی ترکیبی از دی اکسید کربن تولید شده و در مرحله اول با گاز هیدروژن تولید شده توسط الکترولیز تجدید پذیر، آب دریاچه برای تولید بیولوژیکی گاز طبیعی تجدید پذیر ، RNG است.

 این محصول نهایی می تواند به شبکه گاز طبیعی برای ایالت متحده آمریکا و شهرنیویورک تزریق شود ، به همین ترتیب برق توربین های بادی و صفحات خورشیدی به شبکه برق بازگردانده می شود.

سیستم پیشنهادی حدود ۹۰۹ میلیون لیتر RNG در سال تولید خواهد کرد.این می تواند ۹۷٪ از کل تقاضای گرمایش سالانه را تأمین کند.

امیدواریم با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی به صورت روز افزون مشکل در سیستم گرمایشی سطح زمین حل شده که در نهایت کمک شایانی به زمین و موجودات آن کند.