کمبود خواب می تواند مشکلی برای هوش مصنوعی باشد

کمبود خواب می تواند مشکلی برای هوش مصنوعی باشد
کمبود خواب می تواند مشکلی برای هوش مصنوعی باشد

یکی از ویژگی های متمایز ماشین آلات هوشمند مدرن این است که بر خلاف انسان و هر موجود دیگری که دارای سیستم عصبی مرکزی است ، نیازی به خواب ندارند. روزی ممکن است مثلا ماکروفر شما هر چند وقت یکبار به چرت زدن احتیاج داشته باشد ، همچنین ممکن است ماشین ، یخچال و هر چیز دیگری که با ظهور فناوری های عملی هوش مصنوعی متحول شده باشند هم نیاز به همچین چیزی باشند.

این تغییر زمانی اتفاق خواهد افتاد که سیستم های هوش مصنوعی که از مغز زنده تقلید می‌کنند در طیف وسیعی از دستگاه ها قرار گیرند که در حال حاضر به رایانه ها و ریزپردازنده های معمولی متکی هستند تا در طول روز به ما کمک کنند. حداقل این مفهوم تحقیقات جدیدی است که در آزمایشگاه ملی لوس آلاموس برای درک سیستم هایی انجام می دهند که شبیه نورون های مغز زنده هستند.

تحقق ما زمانی حاصل شد که ما در حال توسعه شبکه های عصبی بودیم که چگونگی یادگیری انسان و سایر سیستم های بیولوژیکی را تقریباً پیش بینی می‌کند. دانشمندان در حال بررسی روشی هستند که این شبکه های شبیه سازی شده بتوانند به زبان ملیت های مختلف آگاه شوند. در این نوع فعالیت ها ، شبکه ها طبقه بندی اشیا را بدون داشتن مثال های قبلی برای مقایسه آنها انجام می دهند. تصور کنید تصاویر زیادی از حیوانات عجیب و غریب را به کودک تحویل می دهید ، و از آنها می خواهید تصاویر مشابه را با هم گروه کنند. کودک ممکن است نداند که آنتلوپ چیست ، اما آنها را مثلاً در یک دسته جدا از شیرها یا پنگوئن ها قرار می دهد.

با پیشرفت تکنولوژی سبب شده است تا زندگی انسان ها دست خوش تغییر شود اما پیش بینی می‌شود در آینده نه چندان دور این تغییر گسترده تر شود به طوری که تمام دستگاه هایی که امروزه به صورت فیزیکی با ان ها تماس داریم از این پس به بعد به صورت لفظی و با صدا آن ها را کنترل کنیم.