رشد کاربران شبکه اجتماعی ایتا از 3 میلیون روزانه به 19 میلیون نفر

رشد کاربران شبکه اجتماعی ایتا از 3 میلیون روزانه به 19 میلیون نفر
eitauser growup

با توجه به اخبار به دست رسیده و مصاحبه های اخیر با وزیر ارتباطات اقای زارع پور اظهار داشت که به لطف ما پیام رسان ایتا در حال حاضر رشد 3 تا 19 میلیون کاربری را در روز تجربه کرده است. البته به اعتقاد وزیر ارتباطات فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام هم تاثیر مستقیم بر روی این رشد داشته است.

در این میان وزیر ارتباطات اعلام کرد:

پیام رسان ایرانی امار

"اینکه پیام‌رسان ایتا توانست از سه میلیون کاربر فعال در طی سه ماه اخیر به 19 میلیون کاربر فعال برسد، نتیجه حمایت‌های ما بوده است و ان‌شاءالله این حمایت‌ها ادامه خواهند داشت. هر چقدر که پیام‌رسان‌های داخلی که به مردم خدمت می‌کنند و مردم میلیونی به آن‌ها اقبال کرده‌اند، به زیرساخت اعم از تجهیزات، پهنای باند و حمایت‌های مادی و معنوی نیاز داشته باشند، ما در خدمتشان هستیم و این مسیری است که آن را دنبال می‌کنیم"

در 25 آذر ماه 1401 وزیر ارتباطات اذعان داشت که رشد پیام رسان ایتا از به روز 15.5میلیون نفر رسید است این در حال است که در عرض یک ماه ونیم شاهد رشد 25 درصدی در پیام رسان ایرانی ایتا هستیم.

البته باید این موضوع را در نظر داشت که در حال حاضر با محدودیت های اعمال شده بر روی اپلیکیشن های برون مرزی مانند تلگرام، واتساپ و... این رشد سبب شده است و پیش از این محدودیت ها پیام رسان ایتا ماهانه 3 میلیون کاربر فعال داشته یعنی سال گذشته ایتا تنها 3 میلیون کاربر فعال در سر تاسر ایران داشته است.

با این محدودیت های امروزی ایتا به رشد 9 برابری نسبت به سال گذشته خود رسیده است.

در ادامه وزیر ارتباطات گفت:"ما یک‌سری شرایط و ضوابطی داریم که تعداد کاربران پیام‌رسان‌ها از یک حدی که بیشتر شود، از آن‌ها حمایت و تمام زیرساخت‌های موردنیازشان را تأمین می‌کنیم."

به گفته وی، اکنون وزارت ارتباطات تمام توان خودش را به‌کار می‌گیرد تا از چهار پیام‌رسان ایتا، بله، سروش‌پلاس و روبیکا که به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند و تعداد کاربر بالای سه الی چهار میلیون نفر در روز دارند، حمایت کند: "هر چقدر هم لازم باشد ما حمایت‌های خودمان را در این مسیر ارتقا می‌دهیم."