تفاوت بین پردازنده BOX با TRY

تفاوت بین پردازنده BOX با TRY
تفاوت بین پردازنده BOX با TRY

معمولا پردازنده های تری و باکس از لحاظ آکبند بودن و حتی عملگرد هیچ تفاوتی با یک دیگر ندارند.

به طور معمول پردازنده هایی که باکس هستند مصرف کنندگان به شکل تکی به خرید آن‌ها اقدام می‌کنند،که به این منظور از سمت اینتل مستقیم تولید می‌شود.

اما پردازنده های تری نیز از‌اینتل تولید می‌‌‌‌شود اما بدون باکس و در بسته های ۲۱ عددی روانه بازار می‌شود. معمولا این پردازنده‌ها برای مشاغلی که مدام در حال طراحی و اسمبل سیستم نظیر شرکت‌های گرافیکی ، نرم ‌افزاری ، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به همین علت است که از لحاظ قیمتی، پردازنده‌های تری معمولا ارزان‌تر از پردازنده‌های باکس می‌باشد.

سوال مهم این است که برای گیمر‌ها ایرانی کدام پردازنده بهتراست؟

پردازنده های اینتل ازآنجایی که در ایران گرانتی ندارند، اصولا فرقی میان پردازنده تری و باکس نمی‌باشد و بدیهی است که آن پردازنده که قیمت مناسب‌تری دارد تهیه شود. الیته یاید این هم در نظر داشت که در برخی از پردازنده های باکس، یک عدد فن کنار پردازنده قرار دارد که اصولا این فن‌ها درون باکس تعییه شده و از کیفیت کولر‌ها آنقدری برخوردار نیستند.

توصیه گروه متخصص تکولایف این است که برای اسمبل یک سیستم گیمینگ بهتراست حتما یک کولر مناسب کنار پردازنده تهیه نمایید.

اما در صورت کلی از آنجا که در هنگام استفاده و مصارف رندرینگ و گیمینگ از سی پی یو های اینتل استفاده می‌شود بهتر است برای صنعت گیمینگ هم از این نوع سی پی یو ها استفاده شود ، که در بازار بیشتر سی پی یو اینل دارای باکس هستند و شما میتوانید با خیال راحت آن را تهیه کنید.

اما جالب است بدانید سی پی یو های ترای یا همان دست دو کارکرده آنقدر هم قیمت نسبتا پایین تری در مقابل سی پی یو های باکس ندارند و شما نمی‌توانید با توجه به موارد یاد شده اعتماد کرده و هر سی‌پی یو را خریداری کنید چون تنها قطعه ای که در بازار داخل دارای گارانتی نمی‌ باشد سی پی یو است و حال فرقی ندارد از نوع استفاده شده استوک باشد یا نو باشد.

اما در بخری موارد CPU های ترآی به دلیل وارد شدن به صورت قاچاق به داخل کشور دارای کارت نمی ‌باشد و کارتن ندارد که در این موارد نام آن را کارکرده یا ترای میزارن و خب تشخیص این نوع بسیار سخت است که ایا واقعا نو بوده که باکس آن دچار مشکل شده است یا خیر.