ایمنی کودکان در دنیای واقعیت مجازی متاورس

ایمنی کودکان در دنیای واقعیت مجازی متاورس
child-safety-on-meta

به گزارش تیم تکولایف دنیای متاورس در رابطه با حفظ امنیت کودکان با نظارت بیشتری روبرو است. دفتر اطلاعات بریتانیا (ICO) در بیانیه‌ای به گاردین گفت که در حال برنامه‌ریزی «بحث‌های بیشتر» با دنیای متا در مورد انطباق هدست Quest 2 VR با کدی که اخیراً برای کودکان ایجاد شده است، دارد که «منافع» کاربران جوان را در اولویت قرار می‌دهد. سازمان اطلاعات می خواهد بداند که آیا هدست و سرویس های واقعیت مجازی دنیای متاورس به اندازه کافی برای حریم خصوصی کودکان اقداماتی انجام دادند یا خیر.

بارونس بیبان کیدرون، که این کد را توسعه داده بود، نگران بود که پلتفرم متا ورود به سیستم را برای بچه‌ها آسان می‌کند و خطر سوء استفاده، آزار و اذیت و محتوایی کودکان را تهدید می‌کند. متاورس نیاز به یک حساب کاربری فیس بوک میباشد (و در نتیجه یک کاربر برای استفاده از آن باید حداقل 13 سال سن داشته باشد)، کیدرون گفت که کودکان می‌توانند فقط با علامت زدن یک جعبه برای گفتن اینکه به اندازه کافی بزرگ شده‌اند به اتاق‌های گفتگوی در دنیای متاورس و واقعیت مجازی بروند.

یکی از سخنگویان متاورس و کمپانی فیسبوک به گاردین گفت که این غول اینترنتی متعهد به حفظ حریم خصوصی کودکان است و "مطمئن است" سخت افزار های واقعیت مجازی آن الزامات این کد را برآورده می کند. این نماینده تاکید کرد که شرایط خدمات به کودکان زیر 13 سال اجازه استفاده از محصولات ما را نمی‌دهد، اما نگرانی‌هایی را برطرف نکرد که نادیده گرفتن این سیاست برای کودکان بسیار آسان است. فیسبوک قبلاً وعده برنامه 50 میلیون دلاری را داده است تا مطمئن شود که توسعه متاورس از قوانین و مقررات پیروی می کند.

اگر ICO تشخیص دهد که متا کد را نقض کرده است، دولت بریتانیا می تواند مجازات برای فیسبوک تعیین کند. در حالی که مقامات ممکن است کمی بیش از صدور هشدار انجام دهند، اگر دنیا متا را بابت حفظ حریم خصوصی کودکان در این دنیای مجازی با مبلغ ثابت تا 17.5 میلیون پوند (حدود 23.8 میلیون دلار) یا تا 4 درصد از گردش مالی در آن بیش از 10 میلیارد دلار جریمه کنند می‌تواند فشار بر دنیای متاورسی برای بالا بردن ایمنی کودکان در استفاده از هدست واقعیت مجازی دقدقه اصلی است.