ربات حیوان خانگی شیائومی

ربات حیوان خانگی شیائومی
ربات حیوان خانگی شیائومی

کمپانی فناوری چینی شیائومی از یک ربات چهارپا رونمایی کرد که شباهت زیادی به سگ ربات اسپات بوستون داینامیکز (به‌انگلیسی:Boston Dynamics) دارد.

به گفته شیائومی ، این روبات که سایبر داگ (به‌انگلیسی:CyberDog) نام دارد ، یک پروژه آزمایشی است که "امکانات پیش بینی نشده ای ممکن است به همراه داشته باشد".برای شروع ، شرکت شیائومی ۱۰۰۰ واحد سگ مجازی را برای "طرفداران شیائومی ، مهندسین و علاقه مندان به رباتیک" با قیمت ۹،۹۹۹ پوند (۱٫۱۴ میلیون روپیه) می‌سازد.

سایبرداگ در لیست ربات ها

روبات های چهارپا و دوپا به تازگی به دلیل موفقیت هایی که به دست آورده اند و در مواردی که مورد استفاده قرار می گیرند ، مورد توجه قراربسیاری از مردم گرفته اند.

در همین حال ، Boston Dynamics 'Spot در برنامه های نظامی و پروژه های سازندگان YouTube احساس می کند که در خانه خود است .

سگ مجازی در کنار می میکس۴ با پردازنده انویدیا (به‌انگلیسی:NVIDIA) راه اندازی شد

شیائومی روز سه شنبه سایبر داگ را در کنار تلفن هوشمند می میکس۴ (به انگلیسی: Mi Mix 4) معرفی کرد. این شرکت معتقد است سگ مجازی شاهدی بر "توانایی مهندسی" این شرکت است.ماژول انویدیا جیسون مغز ربات را تشکیل می دهد. این دستگاه دارای ۳۸۴ هسته است که ۴۸هسته آن مربوط به CUDA ، شش هسته مربوط به Tensor ، CPU Carmel و دو هسته اختصاص داده شده به یادگیری عمیق است. این ربات از ۱۱ سنسور برای ثبت اطلاعات محیط استفاده می کند.

CyberDog و backflips

شیائومی ادعا می کند که سگ ربات کاملاً شبیه یک سگ واقعی است. سنسور عمق Intel RealSense D450 امکان ردیابی اجسام و جلوگیری از موانع را فراهم می کند در حالی که تحرک توسط سرور موتورهای سفارشی خود شیائومی فعال می شود. این شرکت ادعا می کند که سگ مجازی ربات می تواند صاحب خود را دنبال کند و از مشکلات زیادی جلوگیری کند. همچنین به دستورات صوتی ، تماس های شفاهی ، کلمات بیدار و دستورات دستیارهای صوتی سازگار پاسخ می دهد.

سگ ربات می تواند چهره و وضعیت بدن انسان بررسی کند

این روبات از طریق سه درگاه USB-C و یک درگاه HDMI با دنیای انسان ارتباط برقرار می کند. این به عنوان اتصال سخت افزار کمکی عمل می کند و به توسعه دهندگان اجازه می دهد نرم افزارهای سفارشی را بارگیری کنند.

اگر رنگ بندی را کنار بگذاریم ، به نظر می رسد سگ ربات شیائومی از روبوکاپ الهام گرفته است. این ربات می تواند چهره انسان را تشخیص داده و ردیابی کند و حتی حالت های بدن را تشخیص دهد. این باعث می شود که در فضاهای شلوغ صاحب خود را گم نکند.

تاریخ ورود به بازار از سگ روبات

اما شیائومی هنوز زمان ارسال سگ ربات به مشتریان را اعلام نکرده است .این شرکت تصور می کند که CyberDog به پرورش جامعه ای از علاقه مندان به منبع باز کمک می کند که ممکن است با ساخت آزمایشگاه روباتیک راه را برای "نوآوری های آینده" هموار کند.

با تیم تکولایف همراه باشید تا از جدید ترین اخبار دنیای تکنولوژی با خبر شوید.