شیائومی | تاریخچه شرکت شیائومی

شیائومی | تاریخچه شرکت شیائومی
xiaomi

شیائومی (xiaomi) یک شرکت آسیایی چینی تبار است و از سال 2010 میلادی وارد بازار الکترونیک شد.

شیائومی شرکت طراحی و سازنده انواع لوازم الکترونیکی و نرم افزار ، لوازم خانگی و... است.

پس از سامسونگ ، شیائومی دومین تولید کننده بزرگ گوشی هوشمند است که گوشی های این شرکت از سیستم عامل MIUI استفاده می کنند تکنولوژی سیستم رابط کاربری می یو آی شیائومی بسیار ساده است و در برخی موارد مانند بخش تنظیمات و... شباهت بسیاری به سیستم عامل ios روی گوشی های اپل دارد.

در سال 2020میلادی تا پایان 2021میلادی شرکت شیائومی 146.3 میلیون گوشی هوشمند خود را در سرتاسر جهان فروخته است.این سیستم عامل شیائومی یعنی می یو آی بیش از 450 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

شرکت شیائومی در زمینه تولید عمده لوازم خانگی از جمله تلویزیون ، چراغ قوه ، وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین و تصفیه کننده هوا با استفاده از اینترنت اشیا و اکوسیستم های محصول خانه هوشمند فعالیت دارد.

نام شیائومی در لغت به معنای ارزن و برنج است.

شیائومی (xiaomi)

اولین گوشی شیائومی و تاسیس شرکت

شیائومی در سال 2010میلادی در پکن توسط لی جون، و شرکای میلیاردر خود، زمانی که 40 سال داشت شیائومی را تاسیس کردند. لی Kingsoft و همچنین Joyo.com را تاسیس کرده بود که در سال 2004میلادی آن ها را به قیمت 75 میلیون دلار به آمازون فروخت.

در آگوست 2011میلادی شیائومی اولین گوشی هوشمند خود را عرضه کرد و تا سال 2014میلادی بیشترین سهم بازار گوشی های هوشمند فروخته شده در چین را داشت.

تا سال 2015میلادی این شرکت در حال توسعه طیف گسترده ای از لوازم الکترونیکی مصرفی را تولید می‌کرد.

طبق گزارش های به دست آمده از شرکت xiaomi در سه ماهه دوم سال 2021میلادی شیائومی با پیشی گرفتن از شرکت اپل ، دومین فروشنده بزرگ گوشی های هوشمند در سرتاسر جهان شده است.

شیائومی قیمت های خود را نزدیک به هزینه های ساخت و هزینه های صورتحساب مواد خود نگه می دارد، زیرا اکثر محصولات خود را به مدت 18 ماه در بازار نگه می دارد ، یعنی بیشتر از شرکت های گوشی های هوشمند دیگر گوشی های آن در بازار می‌ماند، و با کسب سود از فروش خدمات، نرم افزارهای مرتبط، و لوازم جانبی قیمت نهایی گوشی های این شرکت پایین تر است.

گوشی های هوشمند

شیائومی (xiaomi)

انواع گوشی هوشمند xiaomi در بازار ایران و کشور های آسیایی طرفداران بسیاری دارد که از خصوصیات این گوشی های هوشمند میتوانیم به ارزان بودن ان نسبت به گوشی های هوشمند امروزی ، کیفیت دوربین بالا گوشی های شیائومی و زیبایی در طراحی آن سبب شده است در بین مردم بسیار محبوب باشد.

تیم طراحی شیائومی بسیار خلاق و ایده پرداز هستند به طوری که برای هر سلیقه گوشی مورد نظر را تولید کردند ، گوشی های گیمینگ ، گوشی های کاربری معمولی و گوشی های طراحی یا حتی گوشی برای افرادی که به صورت حرفه ای عکاسی می‌کنند و به دنبال یک گوشی با کیفیت بالا هستند.