اینترنت ماهواره ای استارلینک برای موبایل

اینترنت ماهواره ای استارلینک برای موبایل
اینترنت ماهواره ای استارلینک برای موبایل

با توجه به پرونده های ثبت شده در FCC، SpaceX قصد دارد اینترنت ماهواره ای Starlink را برای تلفن های همراه اندروید و iOS در دسترس قرار دهد و فرکانس ۲ گیگاهرتز را به مجوز Starlink اضافه کند.

اضافه شدن فرکانس ۲ گیگاهرتز به سرویس Starlink به این معنی است که سیگنال های آن کمتر تحت تأثیر موانع فیزیکی قرار می گیرند و آنها را برای دستگاه های کوچکتر مانند تلفن های هوشمند مناسب می کند. اسپیس ایکس در پرونده خود توضیح می دهد که این به نفع همه مشترکین این سرویس در ایالات متحده خواهد بود.

در این فایل همچنین توضیح داده شده است که ماهواره های فعلی سرویس استارلینک نمی توانند برای تلفن همراه سرویس ارائه دهند. بنابراین، همانطور که SpaceX توضیح داد، باید ماژول های جدیدی را به ماهواره ها اضافه کند و همچنین یک دستگاه کوچک برای اتصال کاربران روی زمین تولید کند.

با این حال، پرونده های FCC جزئیات زیادی در مورد طراحی و عملکرد دستگاه ارائه نمی دهند و می توان انتضار داشت که جزئیات بیشتری در آینده فاش شود.

سرویس اینترنت ماهواره ای اسپیس ایکس به نام استارلینک در چند سال گذشته به طور قابل توجهی گسترش یافته است. تعداد ماهواره‌های این سرویس در سال جاری به طرز چشمگیری افزایش یافته است و گفته می‌شود که SpaceX اکنون بیش از ۲۵۰۰ ماهواره در مدار نزدیک به نیم میلیون مشترک دارد. 

سال گذشته، اسپیس ایکس Swarm، یک شرکت فناوری نانو ماهواره که داده‌های دستگاه‌های IoT را ارائه می‌دهد، خریداری کرد. شرکت خدمات فضایی معتقد است که با کمک این شرکت می تواند به هدف خود دست یابد. 

دستگاه جدیدی برای استفاده از اینترنت استارلینک در تلفن همراه 

اگرچه هنوز جزئیات و اطلاعات زیادی در مورد آن در دست نیست، اما می توان گفت که شرکت تحت مالکیت ایلان ماسک احتمالا قصد دارد سرویس اینترنت استارلینک را برای تلفن های همراه در دسترس قرار دهد.