فتوشاپ چیست ؟

فتوشاپ چیست ؟
فتوشاپ

از نرم افزار های ویرایشگر حرفه ای می توان به فتوشاپ اشاره داشت. این برنامه در سال ۱۹۹۰ برای اولین بار توسط شرکت Adobe ارائه شد.

در ابتدا فتوشاپ نرم افزاری برای ویرایش عکس ها بود، اما در طی زمان قابلیت ها و امکانات آن بیشتر و پیشرفته تر شد. رابط کاربری مناسب و جذاب آن سبب راحتی و تعامل کاربر با نرم افزار شد.

برای مشاهده سایر اخبار و مقالات به صفحه اصلی تکولایف مراجعه کنید.

کاربرد ها و امکانات برنامه فتوشاپ

عکس ها، نقاشی دیجیتال، طراحی گرافیک، طرحی قالب وب سایت، ویرایش ویدئو و ... از کاربرد های مهم نرم افزار فتوشاپ می باشد. در ادامه توضیحاتی در خصوص این کاربرد ها به صورت خلاصه ارائه می دهیم.

  • ویرایش عکس و فیلم، جزء کاربرد های اصلی فتوشاپ می باشند. با استفاده از ابزار های قوی موجود در آن می توانید لایه های مختلف فیلم و یا هر پیکسل عکس را به صورت کاملا حرفه ای ویرایش کنید.
  • با پیشرفته شدن ابزار های برنامه فتوشاپ، امکان طراحی و نقاشی دیجیتال به سادگی در آن صورت می گیرد. با وجود پالت رنگی گسترده و این ابزار ها، می توان تصاویر فوق العاده ای را در آن خلق کرد.
  • فتوشاپ جزء برنامه های خوب برای طراحی گرافیک می باشد. ابزار های آن برای انجام انواع طراحی ها و نقاشی های مناسب جلد کتاب، روی لباس و ... کاربردی می باشد. بهره گیری از ابزار های موجود در برنامه نیاز به گذراندن دوره های تخصصی خاصی ندارد.
  • یکی از امکانات ویژه در فتوشاپ، امکان طراحی و ساخت قالب وب سایت می باشد. برای این کار نیاز به نوشتن کد نویسی های سخت و پیچیده ندارید. استفاده از آن جهت طراحی قالب و گرفتن خروجی به سادگی صورت می گیرد. فتوشاپ امکانات زیادی برای ساخت قالب های حرفه ای در اختیار شما قرار می دهد.