حضور سامسونگ در صنعت خودروسازی

حضور سامسونگ در صنعت خودروسازی
حضور سامسونگ در صنعت خودروسازی

به تازگی با توجه به اخباری که به دستمان رسیده سامسونگ قصد دارد با ادغام شرکت خود و بزرگ تر کردن این خانواده در زمینه قطعات نیمه رسانا خودرو های مدرن سهمی داشته باشد.

مدیر مالی شرکت های سامسونگ اعلام کرد تاخیر در برنامه های شرکت به دلیل دستگیری رئیس کل این شرکت بوده است و آنها در سدد آن می‌باشند که کار ها را جلو ببرند و ادامه بدهند تا رتبه جهانی خود را در زمینه تکنولوژی و تولید انواع اسمارت فون‌ها یا همان گوشی های هوشمند از دست ندهند.

اما ادغام شرکت سامسونگ چگونه خواهد بود در حال حاضر هیچ شرکتی را به صورت رسمی برای ادغام انتخاب نکرده اند اما سه شرکت به صورت کلی نظر این کمپانی بزرگ را به خودش جلب کرده است ، شرکت nxp ، شرکت تگزاس اینسترومنتس و شرکت رونساس الکترونیکس که این شرکت های بزرگ در صنعت ساخت قطعات نیمه رسانا خودرو های تجربه دارند و سامسونگ در نظر دارد از تجربیات آن ها استفاده کند.

امروزه ارزش کلی در بازار برای این سه شرکت در چین برابر ۲۲۱٫۸ میلیارد دلار است که تگزاس اینسترومنتس با توجه به فعالیت های بیشتری که نسبت به رقبا خود انجام داده است در بازار ارزش بیشتری را دارد با این حال این موضوع زیاد نگران کننده نیست برای شرکت بزرگ سامسونگ چرا که این کمپانی بزرگ در پایان سال ۲۰۲۰ میلادی ۱۰۴میلیارد دلار سرمایه و سود خود را دارد و می‌تواند به راحتی صاحب یکی از این کمپانی های تولید کننده شود.

سامسونگ در صنعت نیمه رسانا ها

اما دلیل این تلاش سامسونگ برای رسیدن به صنعت نیمه رسانا ها چیست؟

خب با کمی تفکر پاسخ این سوال برایمان مشخص می‌شود که شرکت سامسونگ با دید آینده که دارد میداند در چند سال بعد صنعت نیمه رسانا ها در خودرو سازی بسیار رشد خواهد کرد و با توجه به بررسی خودرو های آینده این موضوع به راحتی قابل درک است.

اما در حال حاضر هیچ خبری به صورت رسمی برای خرید هر یک از شرکت های نام برده وجود ندارد اما با بالا رفتن تقاضا برای خرید خودرو های برقی که دارای هزینه های بسیار کمتری نسبت به خودرو های امروزی می‌باشند ، مسلماً این موضوع یعنی در دست گرفتن یک شرکت برای ساخت نیمه رسانا ها یک امر طبیعی برای سامسونگ محسوب می‌شود که ما باید منتظر خبر های بعدی از سوی این کمپانی بزرگ باشیم.

اما موضوع جالب توجه اینجا است که اگر شرکت های کره ای بتوانند در صنعت نیمه رسانا های خودرو مدرن وارد شوند نتیجه خواهد شد که در آینده بسیاری از خودرو های به این قطعه مجهز خواهند شد.

در صورت انتشار اخبار جدید تر درباره این موضوع در وب سایت تکولایف به اطلاع شما می‌رسانیم.