ساعت هوشمند متا (فیسبوک)

ساعت هوشمند متا (فیسبوک)
ساعت هوشمند متا (فیسبوک)

به تازگی اخباری به دست تیم تکولایف رسیده است که شرکت متا پلتفرم (فیسبوک سابق) در حال توسعه یک ساعت هوشمند برای رقابت با اپل واچ است.

تصویری از این ساعت در شبکه های اجتماعی پخش شده است که «میلان» نام دارد، در اپلیکیشن فیسبوک ویو در iOS این ساعت رونمایی شده است. این تصویر نشان میدهد که این ساعت یک صفحه نمایش و یک بدنه فولادی و بند ساعت قابل جدا شدن دارد.

استیو موزر، توسعه‌دهنده iOS، تصویری از ساعت هوشمند شایعه شده متا را در اپلیکیشن فیس‌بوک ویو خود انتشار داد.

به گفته مارک گورمن از بلومبرگ ، این برنامه برای کنترل عینک هوشمند جدید متا که اخیرا با همکاری Ray-Banدر حال ساخت است طراحی شده است. طراحی این ساعت شبیه اپل واچ است اما تفاوت های بسیاری با اپل واچ دارد.

سخنگوی متا(فیسبوک) درخواست نشریه هارا برای اظهار نظر و انتشار خبر در مورد ساعت هوشمند میلان را رد کرد.

ساعت متا فیسبوک

ICYMI دیروز عکسی از ساعت هوشمند فیس بوک/متا 'Milan' به اشتراک گذاشتم. این می تواند به عنوان یک دستگاه ورودی کلیدی EMD VR در آینده مورد استفاده قرار گیرد. https://t.co/hrOr4RQ9HA pic.twitter.com/BVzjXWPU8Q

— استیو موزر (@SteveMoser) 29 اکتبر ۲۰۲۱

از نظر ظاهری، طراحی ساعت میلان دارای طراحی مربعی شکل، گوشه های گرد، قاب فلزی، دکمه در یک طرف و احتمالاً بند های قابل تعویض مانند اپل واچ است.

ساعت هوشمند متا دارای یک دوربین برجسته در جلو است که نشانه گنجاندن قابلیت های پیشرو در صنعت دارد. موزر حدس می زند که می توان در آینده به عنوان یک دستگاه ورودی EMD و واقعیت مجازی (VR) از ساعت فیسبوک استفاده کرد.

ساعت متا فیسبوک

شایعات مربوط به ساعت هوشمند متا مدتی است که به گوش می رسد، اما این اولین بار است که ما شاهد توسعه آن و اخبار این ساعت از شرکت متا(همان فیسبوک) هستیم، اما شرکت متا آن را تایید نکرده است.

شایعات حاکی از آن است که شرکت متاورس به طور همزمان در حال توسعه سه نسل از ساعت است که در آینده عرضه خواهد شد.

متا به جای اینکه ابتدا احساسات کاربران را با یک گجت پوشیدنی مانند شیائومی یا Google Fitbit بررسی کند، مستقیماً به تولید یک ساعت همه فن حریف رفته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ ، یک منبع ناشناس آگاه به این موضوع گفت که این ساعت در سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد، اما زمان نهایی عرضه ساعت متا فیسبوک هنوز مشخص نیست.