اپل واچ با تکنولوژی سلامتی دقیق تر

اپل واچ با تکنولوژی سلامتی دقیق تر
اپل واچ با تکنولوژی سلامتی دقیق تر

ظاهراً شرکت اپل علاقه بسیاری به گجت هوشمند سلامتی واچ خود دارد ، به همین دلیل در طی خبری رسمی اعلام کرد که در سال آینده اپل واچ سلامتی به بازار عرضه خواهد شد.

جزئیات اپل واچ ۲۰۲۲

اما برخی از ادعا های بیان شده توسط شرکت اپل در مورد اپل واچ جدید و امکانات دقیق آن کمی دور از باور ها است. با توجه به گزارش روزنامه وال استریت ژورنال ، شرکت اپل قصد دارد در این ساعت هوشمند خود ، از ویژگی فشار خون، دما، خواب، و قند خون استفاده کند. 

اما جالب است بدانید در زمانی که این اخبار به دست ما رسیده است مشخص شده که اپل واچ جدید با کمی تاخیر وارد بازار خواهد شد.

برخی از ویژگی های برنامه ریزی شده که مشخص شده است شامل اضافه کردن سنسورهای جدید به ساعت اپل است. اپل می خواهد سنسوری بسازد که بتواند بدون فشار دادن واچ به مچ دست بتواند فشار خون را بسنجد. ساخت سنسور اندازه گیری فشار خون یکی از چالش های چندین و چند ساله این شرکت بزرگ بوده است. 

جالب است بدانید شرکت اپل در سال ۲۰۱۶میلادی درخواست ثبت اختراع برای یک فشار خون پوشیدنی یا همان گجت سنجش فشار خون را ثبت کرد.

رقبای اپل واچ

رقبای اپل نیز به دستیابی و ساخت سنسور سنجش فشار خون بسیار علاقه دارند که یکی از این شرکت های بزرگ سامسونگ است. ساعت مچی سامسونگ با سنسور سنجش فشار خون در کره جنوبی در سال گذشته رونمایی شد.

بر اساس گزارش ها و تحقیقات انجام شده توسط تیم تکولایف ، اپل قصد داشت سنسور دما را به اپل واچ امسال خود اضافه کند ، اما به نظر می رسد این سنسور به اپل واچ سال آینده موکول شده است.

اولین ساعت هوشمند که سنسور سنجش دما رادارد همچنین ممکن است سنسور تشخیص بارداری در زنان را با خود به همراه داشته باشد ،طبق گزارش هایی که انجام شده است ، سنسور تب در این اپل واچ به دلیل همه گیری ویروس کرونا و بیماری های دیگر قرار خواهد گرفت تا بیماران سریع تر از وضعیت خود با خبر شوند.

سنسور تشخصی اکسیژن خون

اپل همچنین می خواهد قدرت سنسور تشخیص اکسیژن خون در خواب را نیز ارتقا بدهد ، این موضوع به دلیل مرگ بسیاری از افراد به دلیل کمبود اکسیژن در خواب تعبیه شده است که سبب مرگ افراد در طول خواب می‌شود بیشتر در افراد مسن این موضوع رایج است .

اما سنجش اکسیژن خون در طی خواب یک امر خیلی سخت است ، چرا که چالش های بسیاری در این مسیر قرار دارد ، که یکی از پیش پا افتاده ترین چالش ها باتری اپل واچ است که اگر سنسور اکسیژن آن در طول شبانه روز روشن باشد باتری ساعت هوشمند به سرعت خالی می‌شود.

ساعت جدید اپل در خدمت سلامتی افراد

همچنین اپل قصد دارد ساعت هوشمند جدید خود را طوری تعبیه کند تا در افرادی که دچار بیماری های قلبی هستند و ضربان قلب ان ها به طور نامظم کار خواهد کرد به این دسته از افراد هشدار بدهد این موضوع گاهاً دچار ایست قلبی در افراد بیمار می‌شود. همچنین ضربان قلب افراد به صورت منظم ثبت خواهد شد و سبب می‌شود در زمانی که به ویزیت و معاینه پزشکی می‌روند بسیار کمک کند تا دکتر معالج متوجه چگونگی کارکرد قلب آن ها شود.

سخن آخر

در پایان باید دید شرکت بزرگ اپل چقدر در اپل واچ جدید خود خلاقیت به خرج خواهد داد که به سلامتی افراد کمک می‌کند ، همان طور که گفته شد علاقه شدید اپل در واچ های سلامتی خود به شدت حس می‌شود و به سمتی می‌رود که روز به روز تکنولوژی آن کامل تر از قبل می‌شود.