عینک واقعیت مجازی جدید مایکروسافت

عینک واقعیت مجازی جدید مایکروسافت
microsoft

به گزارش تیم تکولایف مشارکت شرکت کوالکام با مایکروسافت در حال گسترش تراشه های گذشته برای رایانه های شخصی است. این دو شرکت برای تقویت واقعیت مجازی و دنیای متاورس به دنبال دست آورد های جدید هستند، در حال حاضر این دو غول فناوری و تکنولوژی به دنبال ساخت عینک واقعیت مجازی جدید هستند. اما این دو شرکت بزرگ وعده عینک واقعیت مجازی "سبک" و کم مصرف را دادند.

این تیم بدون تعجب از نرم افزاری از جمله ابزار همکاری مجازی Mesh مایکروسافت و سیستم توسعه Qualcomm Snapdragon Spaces XR استفاده خواهد کرد. هیچ اشاره‌ای به پلتفرم‌هایی که این عینک پشتیبانی می‌کند در حال حاضر در دسترس نیست، اما می‌توان حدس زد که به احتمال زیاد این عینک با ویندوز کار کند.

شرکت مایکروسافت مدت‌ها است در مورد طرح‌هایی برای دسترسی بیشتر به واقعیت مجازی نسبت به هدست‌های موجود در بازار و تولید شده در حال تحقیق است. شرکت کوالکام می‌تواند به کنترل آینده هوش مصنوعی کمک کند.

اما آینده چه خواهد شد ؟!

همان طور که در مورد دنیای متاورس و واقعیت مجازی میدانیم ، این دنیا بسیار پیچیده تر از آن است که بتوان در زمان کم به آن پرداخت ، دنیای متاورس هرآنچه که در دنیای واقعی ما وجود دارد را در خود قرار داده است ، به مراتب نیاز به قوانین و وسایل مورد نیاز است که به این دنیا وارد شویم.

شرکت های بزرگ امروزی در حال رقابت در این دنیا هستند تا بتوانند از تمام توان خود در این زمینه استفاده کنند تا از فرصت پیش امده در این بازار امروزی جا نمانند.