مقایسه سامسونگ A31 و A32

مقایسه سامسونگ A31 و A32
مقایسه سامسونگ A31 و A32

طراحی A۳۲ با A۳۱ کاملا متفاوت است و طراحی گوشی های میان رده سامسونگ شبیه گوشی های پرچمدار است و هنگام کار با گوشی های میان رده جدید حس فوق العاده ای به شما دست می دهد. از سامسونگ. درست است که هر دوی این گوشی ها از پلاستیک ساخته شده اند، اما به نظر می رسد کیفیت پلاستیک استفاده شده برای A۳۲ بسیار بالاتر از A۳۱ باشد. بزرگترین تفاوت این دو مدل از نظر طراحی در قاب پشتی آنهاست! قاب پشتی A۳۲ برای مات و یکنواخت طراحی شده است و قاب های دوربین به طور کامل حذف شده اند و سنسورها به صورت جداگانه در قاب پشتی بدون قاب مشترک دیده می شوند. در صورتی که قاب عقب A۳۱ از نظر طراحی در بین رقبای خود حرفی ندارد! در نتیجه A۳۲ تقریبا راحت تر و جذاب تر از A۳۱ است.

صفحه نمایش

سامسونگ در قسمت نمایشگر تغییر چندانی نکرده و دقیقاً از پنل نمایشگر A۳۱ برای A۳۲ استفاده کرده است. این صفحه نمایش ۱۰۸۰ x ۲۴۰۰ OLED برای هر دو گوشی استفاده می کند، اما صفحه نمایش A۳۲ از نرخ تجدید ۹۰ هرتز پشتیبانی می کند. این تضمین می کند که A۳۲ صفحه نمایش بهتری نسبت به A۳۱ دارد. تفاوت در نرخ به روز رسانی هنگام بازی با چندین گوشی قابل توجه است و نمایشگر ۹۰ هرتزی در رابط کاربری نیز حس رابط کاربری نرم تری را به شما می دهد. A۳۲ در این زمینه هم بهتر از A۳۱ است.

باتری گوشی ها

با توجه به اینکه این دو مدل گوشی در میان سری A سامسونگ گران ترین هستند، سامسونگ هیچ تغییری در محفضه باتری ایجاد نکرده و از همان باتری لیتیوم پلیمری ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی با ضرفیت شارژ سریع ۱۵ واتی برای هر دو گوشی استفاده کرده است. . در نتیجه هیچ مزیت خاصی در باتری و شارژ وجود ندارد.

دوربین

بخش دوربین یکی دیگر از تفاوت های عمده این دو گوشی است. تعداد سنسورها تغییر نکرده است، اما کیفیت سنسور اصلی A۳۲ نسبت به A۳۱ افزایش یافته است. ! این تفاوت در عکس های گرفته شده با سنسور اصلی A۳۲ کاملا محسوس است و کیفیت عکس های A۳۲ بهتر از A۳۱ است. در نتیجه A۳۲ به طور قابل توجهی بهتر از A۳۱ است!

سخت افزاری

سامسونگ در بخش سخت افزار نیز تغییراتی ایجاد کرده است، اما این تغییر چندان اساسی و قابل توجه نیست. هر دو گوشی از پردازنده MediaTek Helio استفاده می کنند، اما A۳۱ از Mediatek Helio P۶۵ و A۳۲ از Mediatek Helio G۸۰ استفاده می کنند. درست است که هر دو پردازنده عملکرد چندان خوبی ندارند و نمی توان گوشی با عملکرد پردازشی در این بازه قیمتی پیدا کرد، اما سری Helio G مدیاتک عملکرد بهتری نسبت به سری P دارد و این معیار و تجربه شما را متفاوت می کند. می توانید به طور کامل کار با این دو گوشی را احساس کنید.

ارزش خرید

اگر یک گوشی سامسونگ در این رنج قیمت بخرید، قطعا A۳۲ ارزش قیمت بالاتری نسبت به A۳۱ دارد. اگر قبلا یک A۳۱ دارید و می خواهید یک گوشی جدید در این رنج قیمت بخرید، می توانید گوشی فعلی خود را با قیمت مناسب بفروشید، مقداری پول در بودجه خود بگذارید و یک A۳۲ بخرید.