حسگر زلزله در گوشی شیائومی

حسگر زلزله در گوشی شیائومی
حسگر زلزله در گوشی شیائومی

به تازگی خبری به دست ما رسیده است که گوشی های شیائومی که قرار است در اینده به بازار سال ۲۰۲۱ وارد شوند دارای حسگر و پیش بینی زلزله خواهد بود.

گوشی های شیائومی که در سال ۲۰۱۸ وارد بازار های جهانی شد و به صورت عمده در بازار های اسیا و سپس اروپا و امریکا دیده شد.

با پیشرفت کیفیت شرکت چینی شیاومی سبب شد تا به امروز بتواند به عنوان یکی از بزرگ ترین برندهای تولید کننده در زمینه گوشی های هوشمند باشد ، پایین بودن قیمت های تلفن هوشمند شیاومی سبب شده است تا در بازار امروز دارای محبوبیت بسیاری باشد.

همین موضوع سبب محبوبیت بالا آن شده است ، دلیل دیگر محبوبیت گوشی های شیاومی داشتن دوربین بسیار قدرتمند که با استفاده از تکنولوژی روز تصاویری خیره کننده را به شما ارائه خواهد داد.

از همان ابتدا این شرکت چینی تبار قدرت تکنولوژی خود را با ساخت دوربین های حرفه ای در تلفن های هوشمند به بازار اورد حال وقت تحول عظیم در زمینه گوشی های هوشمند فرار رسیده است تحولی که به تازگی این شرکت ادعا دارد تشخیص زلزله و میزان ان توسط گوشی های هوشمند خود می‌باشد.

به کارگیری سیستم لرزه نگاری برای اولین بار در سال ۲۰۱۰

اما جالب است بدانیم این شرکت هم در سال ۲۰۱۰ در دستگاه های هوشمند شیائومی هشدار لرزه نگار و زلزله را قرار داده بود و حسگر های مورد نظر را در ان ها فعال کرده بود اما امروزه با قرار دادن این تکنولوژی در داخل تلفن های هوشمند میتوانیم بگوییم گام بسیار بزرگی در صنعت تکنولوژِی برداشته شده است.

هدف اصلی شیائومی

اما باید بگوییم چرا این کمپانی چینی میخواهد تکنولوژی لرزه نگار و قطعه مورد نیاز آن را در تلفن های هوشمند خود قرار بدهد.

از اصلی ترین موارد آن می‌توان گفت این شرکت به دنبال جمع آوری دیتا آن در سر تا سر جهان است که موجب پیشگیری و پیشگویی زلزله خواهد شد و همین امر سبب خواهد شد در سر تا سر دنیا یک سیستم مانیتورینگ بسیار قوی در زمینه زلزله و گزارش های آن باشد.

از انجایی که شیائومی در سر تا سر دنیا محبوب شده است همین امر به این شرکت کمک خواهد کرد تا بتواند به راحتی این دیتا را در سر تا سر جهان و با خرید گوشی های آن در سرتاسر جهان پخشش شود.

زلزله نگار شیائومی

اهمیت این اطلاعات شاید امروزه دیده نشود اما پس از چند سال که روز به روز جمعیت جهان با کاهش روبه رو است و میزان زاد و ولد در سرتاسر جهان روبه کاهش است همین امر باعث انقراض خواهد شد و جان افراد روز به روز دارای اهمیت بیشتری می‌شود و این اطلاعات برای جلوگیری از آسیب های جدی به نسل بشریت و جوامع و کشور های مختلف کمک خواهد کرد.