آپدیت ویندوز ۱۱ برای دستگاه های جدید

آپدیت ویندوز ۱۱ برای دستگاه های جدید
آپدیت ویندوز ۱۱ برای دستگاه های جدید

 

مایکروسافت گفته است که در صورت به روز رسانی ویندوز با استفاده سی دی ، نصب ویندوز ۱۱ روی رایانه هایی با پردازنده های قدیمی هیچ مشکلی ندارد اما مایکروسافت گفته است که در صورت نصب ویندوز ۱۱ با استفاده از این روش یعنی نصب بر روی سیتسم های قدیمی ، شما آپدیت ویندوز ۱۱ و حتی به روز رسانی های امنیتی را دریافت نخواهید کرد .

ویندوز ۱۱ و پیشرفت های امنیتی

وقتی ویندوز ۱۱ رونمایی شد ، مایکروسافت تأکید کرد که سخت افزارهای قدیمی قادر به ارتقاء به سیستم عامل جدید نخواهند بود. در واقع ، همه رایانه ها باید Secure Boot (UEFI) و Trusted Platform Module (TPM) را که فیزیکی هستند یا در BIOS قرار دارد را فعال کنند.این ویژگی به ویندوز ۱۱ اجازه می دهد تا امنیت این نسخه از ویندوز نسبت به نسخه ۱۰ ویندوز افزایش یابد.

عدم دریافت آپدیت در کامپیوتر های قدیمی

کامپیوتر قدیمی

تا کنون ، Windows Insiders قادر به ارتقاء به ویندوز ۱۱ در سخت افزارهای پشتیبانی شده بود و کاربران برای نصب باید با استفاده از سی دی ویندوز ۱۱ را نصب می‌کردند،. مایکروسافت درحال حاضر در مورد عدم دریافت سیستم های قدیمی از اپدیت ویندوز ۱۱ چیزی نگفته است.

اما مشخص است که رایانه های قدیمی که از این نسخه پشتیبانی نمی‌کنند اپدیت هم دریافت نخواهند کرد. علاوه بر این ، به روز رسانی اختیاری درایورها و سیستم ضد ویروس ویندوز نیز اپدیت نمی‌شوند.

درحال حاضر مایکروسافت مشخص نکرده است که آیا در سخت افزارهای قدیمی ویندوز ۱۱ از همان ابتدا یا در آینده یا در برخی مواقع اپدیت ها را دریافت نخواهد کرد. اما همین موضوع یکی از موضوعات داغ امروز است که مسئولین این شرکت بزرگ در حال جدال برای ان هستند.

نصب ویندوز 11

این بدان معناست که از استفاده از نسخه ویندوز ۱۱ که با استفاده از فایل ISO از طریق سی دی و یا بوت کردن فلش نصب کرده اید ، تا زمانی که به صورت دستی با استفاده از ISO دیگر به روز رسانی نکنید ، هیچ گونه به روزرسانی برای ویندوز ۱۱ دریافت نمی‌کنید. اما این تنها مشکل نیست ممکن است در حین به روز رسانی های متعدد ویندوز خود با استفاده از فایل های ایزو به مشکل فرمت شدن درایور ها و یا گم شدن برنامه های مورد نیاز دستگاه بر بخورید که هیچ راه چاره ای وجود ندارد.

امیدوارم از این مقاله که توسط تیم تکولایف از سرتاسر وب گرد آوری شده بود استفاده لازم را برده باشید.