ویژگی چند دستگاه متصل به یک حساب کاربری واتساپ

ویژگی چند دستگاه متصل به یک حساب کاربری واتساپ
ویژگی چند دستگاه متصل به یک حساب کاربری واتساپ

اخیراً واتس اپ ویژگی چند دستگاهی را برای کاربران بتا عرضه کرده است. این ویژگی به کاربران این امکان را می دهد که حتی در صورت عدم وجود اتصال در تلفن هوشمند اصلی، به پلتفرم در چندین دستگاه هوشمند دسترسی به واتساپ داشته باشند.

کاربران می توانند یک حساب واتساپ را با حداکثر چهار دستگاه دیگر به صورت هم زمان استفاده کنند. طبق گزارش‌ها،واتساپ اکنون در حال تست یک اصلاح امنیتی در برنامه است که امکان دارد با ویژگی چند دستگاهی دچار مشکل شود.

طبق گزارش ها چندین کاربر از مشکلاتی در همگام سازی داده ها بین دستگاه های مختلف شکایت کردند و برای رفع این مشکل،  فیس بوک در حال حل مشکل است.

طبق این گزارش کاربران واتس اپ ممکن است به طور خودکار دستگاه های مرتبط شما را از سیستم خارج کند تا مشکل همگام سازی اطلاعات و پیام هارا را برطرف کند.در اطلاعات به دست آمده اشاره شده است که این اصلاح برای کاربران نسخه بتا برنامه در دستگاه‌های اندروید و iOS اتفاق افتاده است.

برای رفع این مشکل اگر دستگاه شما در همگام‌سازی داده‌ها و پیام ها با مشکل مواجه شود، پلتفرم واتساپ برای احتیاط و امنیت به‌طور خودکار دستگاه‌های شما را از سیستم خارج خواهد کرد.

کاربرانی که این موضوع برایشان پیش امده است، هنگام باز کردن تنظیمات واتس‌اپ > دستگاه‌های پیوند داده شده، پیامی را مشاهده می‌کنند.

«دستگاه های شما به دلیل یک مشکل غیرمنتظره از سیستم خارج شدند. لطفاً دستگاه‌های خود را مجدداً پیوند دهید.»

ویژگی جدید پیام خصوصی زمان دار واتساپ

این هفته، واتس اپ از کنترل بیشتر برای ویژگی چت خصوصی خبر داد. کاربران اکنون این دسترسی را دارند که پیام‌های چت خصوصی را به طور خودکار در حین چت با هر شخصی اعمال کنند.

پس از تنظیم، تمام پیام های آینده در این چت های واتس اپ به طور خودکار حذف می شوند. جدا از این،واتساپ همچنین دو مدت زمان جدید برای پیام ها زمان دار اضافه کرده است: 24 ساعت و 90 روز.

واتساپ گفته است که این ویژگی اختیاری است و تاثیری بر روی چت های شما ندارد. تنظیم پیام‌های خصوصی زمان دار شدن نیز بر پیام‌هایی که کاربران قبلاً در چت ها ارسال یا دریافت کرده‌اند تأثیر نمی‌گذارد.