گوشی هوشمند یا همان تلفن همراه

گوشی هوشمند یا همان تلفن همراه
گوشی هوشمند یا همان تلفن همراه

گوشی هوشمند یا تلفن همراه یا اسمارت فون که معادل خارجی این کلمه است امروزه بسیار در بین مردم مورد استفاده قرار میگیرد. این مدل از تلفن همراه قابلیت های هوشمندانه و جدیدی نسبت به تلفن های همراه ساده و معمولی گذشته دارد.

قدرت پردازشی بالا تر کیفیت بهتر دوربین های هوشمند و... از مواردی است که سبب شده تا ما به این مدل تلفن های همراه لقب هوشمند را بدهیم.

این مدل گوشی های امروزی مانند یک کامیپوتر شخصی هستند که قدرت نرم افزاری و سخت افزاری بالایی دارند ودر محاسبات بسیار قوی عمل میکنند.قابلیت اتصال به اینترنت از مزیت های گوشی هوشمند محسوب می‌شود.

امکان نصب برنامه های پیشرفته گرافیکی و عالی توسط گوشی های هوشمند امروزی امکان پذیر است و شما می‌توانید از بازی و .... در این گوشی های استفاده کنید.

رقابت در حوزه گوشی هوشمند

امروزه گوشی های هوشمند به دودسته اصلی تقسیم می‌شوند گوشی هایی با پلتفرم اندروید و گوشیهایی با پلتفرم IOS (سیستم عامل مخصوص شرکت اپل) به همین دلیل است که رقابت های امروزی در بین گوشی های هوشمند پیش آمده است ، شرکت های مختلف تولید کننده گوشی های هوشمند ائم از ، سامسونگ ، شیائومی ، اپل و... رقبات بسیار نفسگیری با یک دیگر در این حوزه دارند.

امروزه اخبار گوشی هوشمند بسیار داغ تر از گذشته در بین مردم می‌باشد به همین دلیل است که کیفیت تولید کنندگان و مدل های گوشی هوشمند روز به روز در حال پیشرفت و به روز رسانی است.

تاریخچه پیدایش گوشی هوشمند

ایده و سیم‌هایی که تلفن و محاسبه‌ها را یکدیگر تلفیق می‌کنند نخستین بار در سال ۱۹۷۱ به ذهن تئودور جی پراسکواک رسیده و در سال ۱۹۷۳ به ثبت رسید و در آغاز ۱۹۹۳ به بازار فروش عرضه شد. او نخستین کسی بود که مفهوم هوش، پردازش داده و صفحه‌های نمایشی دیواری را در تلفن‌های همراه معرفی کرد که سرانجام به تلفن‌های هوشمند انجامید. در سال ۱۹۷۱، پراسکواک که در شرکت بوینگ در هانتسویل در ایالت آلاباما کار می‌کرد یک فرستنده و گیرندهٔ دارای راه‌های اضافی ارتباطی با وسایلی که در دوردست هستند معرفی کرد اما این وسیله اپلیکیشن‌های هدف کلی پی دی آ موجود در یک وسیلهٔ برون سیم نمونه تلفن‌های هوشمند را دارا نبود. این وسایل در شرکت تلفن در لیسبورگ در ایالت آلاباما نصب شده و به وسیلهٔ دیگر از شرکت‌های تلفن معرفی شوند. مدل‌های اولیه و تاریخی هم چنان در تصرف پراسکواک می‌باشند.(منبع = تلفن هوشمند)