معنی APR | کلمه APR مخفف چیست؟

صفحه اصلیمقالات

معنی APR | کلمه APR مخفف چیست؟

APR امروزه زیاد به گوش ما میرسد ، حتما در زمینه ارز های دیجتال فعالیت دارد و این کلمه رو زیاد شنیدین با تیم تکولایف همراه باشید تا به بررسی کلمه APR بپردازیم و دلیل استفاده از این کلمه در ولت ها (کیف پول دیجیتال) بدانیم.

APR چیست؟

ای پی ار یا Annual Percentage Rate یعنی همان نرخ سود و درصد سالانه که در نظام های مالی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد ، APR در دنیای رمز ارز ها به معنی میزان سود تعلق گرفته به شما و ارزی که نگهداری کرده اید برای یک سال است.

یعنی شما یک میزان ارز دیجیتال را در کیف پول مخصوص خود نگه میدارید و به اون کمپانی و شرکت اون ارز تضمین میدین که به این پول دست نزنید.

اگر یک سال کامل شود به شما میزان سود قرار داد شده را در انتهای سال پرداخت میکند.

این به آن معنی نیست که اگر نیاز به پول خود داشتید آن را برداشت کنید و هیچ چیزی به پول شما افزوده نشود برای مثال اگر 6 ماه پول خود را به اصطلاح استیک یا پس انداز کرده باشین 50 درصد به شما سود سالانه رو میده پس نگران نباشید.

نکته APR

بسیار از ارز های دیجتال در زمان استیک شدن تا یه مدتی بعد امکان برداشت ارز و جابهجایی وجود ندارد برای مثال ارز اتم یا کاسماس در کیف پول تراست ولت برای 21 روز قابل برداشت نیست.

یعنی شما تا 21 روز نمیتونید اون ارز دیجیتال رو جابه جا یا حتی از سود سالانه و قرار دادی که بستین با اون کمپانی ارز لغو کنید.

ضرر و زیان چی؟

اصلا نگران نباشید هیچ گونه ضرر و زیانی در زمان جابه جای کوین و ارز دیجیتال خود برای استیک کردن وجود ندارد ، فقط باید توجه داشته باشید که رمز ارز های معتبر را خرید و استیک کنید رمز ارز هایی که جای رشد داشته باشند.

نظرات

وردپرس: 0