اینترنت ماهواره ای استارلینک از شایعه تا واقعیت

صفحه اصلیاخبار تکنولوژی | دسته بندی اخبار روز

اینترنت ماهواره ای استارلینک از شایعه تا واقعیت

با گذشت روز ها و پیشرفت تکنولوژی وهمچنین به کمک شرکت بزرگ تسلا که مدیر آن ایلان ماسک می‌باشد ، در هفته های اخیر شایعاتی را مبنی بر راه اندازی اینترنت ماهواره ای و ارسال آن به نقطه ای که تمام کاربران قابلیت استفاده از آن را داشته باشند دور از انتظار نخواهد بود.

شرکت استارلینک که یکی از زیر مجموعه های کمپانی اسپیس ایکس است از شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی محسوب می‌شود ، این شرکت با استفاده از تعداد بسیار زیادی ماهواره حدود ۴۲ هزار ماهواره که نیازمند به دریافت مجوز است که تاکنون توانسته است ۱۲ هزار ماهواره را مجوز بگیرد تصمیم بر آن گرفته با پرتاب آن به جو بتواند اینترنت را در سر تا سر جهان ارسال کند.

سرعت دریافتی از سوی اینترنت های ماهواره ای شرکت استارلینک حدود ۵۰ تا ۱۵۰ مگابایت بر ثانیه است ، که تاخیر ارسال و دریافت آن حدود ۲۰ تا ۴۰ میلی‌ثانیه از سوی این شرکت بر آورد شده است.

چگونگی استفاده از اینترنت ماهواره ای

اما شاید برای شما هم این سوال پیش آید خب چطور می‌شود از این ماهواره استفاده کرد ؟

آیا استفاده از اینترنت ماهواره ای رایگان است؟

در پاسخ به سوالات این چنینی باید گفت به دلیل هزینه بر بودن این فرآیند هرگز اینترنت رایگان را نخواهیم داشت اما به مراتب هزینه های پرداختی آن ممکن است نسبت به سرعتی و … ارزان تر تمام شود.

شرکت استار لینک استفاده از اینترنت ماهواره ای خود را با اشتراک ماهانه برای کاربران در اختیارشان قرار خواهد داد و همچنین گفته شده است برای دریافت اینترنت ماهواره ای کاربران نیاز به خریداری تجهیزات اینترنت ماهواره ای دارند.

ماهواره اینترنت

تجهیزات اینترنت ماهواره ای چیست؟

در ابتدا باید گفت همان طور که مشخص است به دلیل دریافت فرکانس ما نیاز به یک دیش مرکزی برای دریافت و ارسال اطلاعات را داریم. در قسمت بعد نیاز داریم یک مودم مخصوص داشته باشیم که بتواند امواج را از دیش بخواند و آن را برای ما پخش کند دقیقاً مانند سیم تلفن و فیبر نوری بر روی زمین که نیاز به یک روتر دارند.

هزینه تجهزات اینترنت ماهواره ای چقدر است؟

هزینه برآورد شده تجهیزات اینترنت ماهواره ای حدود ۵۰۰ دلار برآورد شده است ، و همچنین اینترنت ماهواره ای خود دارای هزینه اشتراک ماهانه است که معادل ۱۰۰ دلار بابت استفاده از اینترنت باید پرداخت شود.

زمان راه اندازی پروژه

در حال حاضر این پروژه از سوی استارلینک در فاز بتا خود قرار دارد و فعلاً در برنامه است که داخل ۶ کشور راه اندازی شود. که مجموعاً میتواند به ۱۰هزار نفر اینترنت ماهواره بدهد.

کشور های فاز اول راه اندازی اینترنت ماهواره ای استارلینک شامل : انگلستان،آمریکا،کانادا،آلمان،استرالیا،نیوزلند می‌باشد.

استارلینک در ناحیه قاره آمریکا

ورود استارلینک یا همان اینترنت ماهواره ای به ایران امکان دارد؟

با توجه به اقدامات انجام شده از سوی ایلان ماسک اینترنت ماهواره ای برای کاربران در صورتی قابل راه اندازی است که با موافقت وزارت های آن کشور همراه باشد در غیر آن این کار غیر ممکن نیست.

اما چگونه قرار است به ایران بیاید آیا مقامات ایران از این پروژه حمایت خواهند کرد آیا اجازه اینترنت ماهواره ای داده می‌شود؟….

اما نگران نباشید جدید ترین اخبار را از سوی تیم تکولایف به شما اطلاع رسانی خواهیم کرد پس با تیم تکولایف همراه باشید تا از آخرین اخبار ماهواره استارلینک با خبر شوید.

نظرات

وردپرس: 2