پهنای باند شبکه های اجتماعی محدود می شود ؟!

صفحه اصلیاخبار تکنولوژی | دسته بندی اخبار روز

پهنای باند شبکه های اجتماعی محدود می شود ؟!

در یک گفتگوی رادیویی، نماینده مجلس حرف هایی در مورد محدودیت پهنای باند شبکه های خارجی برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات زد.

همچنین او معتقد است تا به امروز اراده ای در خصوص محدودیت پهنای باند وجود نداشته است.

محدودیت پهنای باند شبکه های اجتماعی در ایران

برای مشاهده سایر اخبار و مقالات به صفحه اصلی تکولایف مراجعه کنید.

عدم اعتماد مردم به شبکه های اجتماعی داخلی

در این گفتگو رضا خواه از عدم استقبال مردم از شبکه های اجتماعی داخلی نسبت به سایر شبکه های اجتماعی خارجی گفت. او دلایلی را برای این عدم استقبال مطرح کرد. حضور رقبای خارجی و قوی نبودن شبکه های اجتماعی داخلی در مقابل آن ها و همچنین عدم اعتماد مردم از مهم ترین دلایل گفته شده بود.

او گفت: مردم به دلیل ترس از سوء استفاده از اطلاعات به شبکه های داخلی اعتماد ندارند.

ما باید سرویس های را ارائه دهیم نظیر آن در شبکه های اجتماعی خارجی یافت نشود. به عنوان مثال: سرویس هایی مبتنی بر کارت ملی، آدرس یا لوکیشن افراد باشد. در حقیقت شبکه ملی اطلاعات هم مبنی بر این موضوع طراحی شده تا سرویس هایی بدون تشابه با سرویس های خارجی ارائه دهد.

عدم ایجاد مشکلات قضایی برای سازندگان شبکه های اجتماعی داخلی

نماینده مجلس گفت در صورت قطعی شدن راه اندازی شبکه ملی، باید اقدامات جدی و اساسی برای آن انجام شود. یکی از لازمه های تحقق آن، محدودیت پهنای باند رسانه های اجتماعی خارجی می باشد. یکی از سیاست های در نظر گرفته شده، به صرفه بودن هزینه اینترنت برای استفاده از شبکه های اجتماعی داخلی است. به این صورت مردم انگیزه استفاده از این برنامه ها را پیدا می کنند.

با وجود به کار گیری این سیاست برای بعضی از برنامه ها، استقبالی توسط مردم صورت نگرفت.

طی این صحبت ها بسیاری از کارشناسان برای سیاست حاکمیت و کم کردن پهنای باند جهت هدایت زوری مردم به برنامه های داخلی، ابراز نگرانی کردند.

نظرات

وردپرس: 0