شرکت شارپ (SHARP) | تاریخچه شرکت شارپ

شرکت شارپ (SHARP) | تاریخچه شرکت شارپ
شرکت شارپ

شرکت شارپ (シャープ株式会社، Shāpu Kabushiki-gaisha ) یک شرکت ژاپنی است که محصولات الکترونیکی تولید می‌کند و دفتر مرکزی آن درساکای کره استان اوزاکا قرار دارد. از سال 2016میلادی اکثرسهام آن متعلق به گروه فاکسکان در تایوان است. شارپ بیش از 50000 نفر را در سراسر جهان مشغول به کار کرده است. این شرکت در سپتامبر 1912میلادی  در توکیو تأسیس شد و نام خود را از یکی از اولین مدادهای مکانیکی موسس آن Ever-Sharp گرفته است. که توسط توکوجی هایاکاوا در سال 1915میلادی اختراع شد.

محصولات شرکت شارپ

فناوری‌ها و محصولات اصلی این شرکت عبارتند از: پنل‌های LCD ، پنل‌های خورشیدی ، تلفن‌های همراه ، تجهیزات سرگرمی صوتی و تصویری، ویدئو پروژکتورها ، دستگاه‌های چاپ چندکاره ، اجاق‌های مایکروویو ، دستگاه‌های تهویه مطبوع ، تصفیه‌کننده‌های هوا ، سنسورهای CMOS و CCD و فلش مموری .

اولین دوربین تلفن توسط شارپ برای بازار ژاپن در نوامبر 2000میلادی ساخته شد. محصولات جدید این شرکت شامل ویووکم، کامپیوتر نوت بوک الترالایت ، دستیار دیجیتال شخصی Zaurus ، Sidekick 3 و تلویزیون صفحه تخت AQUOS است.

شارپ محصولات الکترونیکی مصرفی، از جمله تلویزیون های LCD ، که با نام تجاری Aquos فروخته می شود، تلفن های همراه ، اجاق های مایکروویو ، سینمای خانگی و سیستم های صوتی، سیستم های تصفیه هوا ، دستگاه های فکس و ماشین حساب تولید می کند.

شارپ همچنین برای بازار جهانی، پروژکتور و مانیتور و انواع دستگاه های فتوکپی و پرینترهای لیزری تولید می کند.

شارپ سولار تامین کننده سلول های خورشیدی فتوولتائیک سیلیکونی (PV) است، و یک تلویزیون خورشیدی ساخته است. در سه ماهه اول 2010میلادی، این شرکت بیشترین درآمد را از تولید سیستم های PV خورشیدی به دست آورد.

دربخش تجهیزات شرکتی و کنفرانسی، شارپ اولین شرکتی بود که نمایشگر ویندوز را به بازار آورد، که یک صفحه نمایش 70 اینچی با تجهیزات ارتباطی یکپارچه داخلی و یک هاب ، حسگر اینترنت اشیا برای اندازه گیری شرایط محیطی اتاق است. در نظر گرفته شده است که نمایشگر همکاری ویندوز به طور یکپارچه با محصولات بهره وری مایکروسافت آفیس سازگار باشد و همچنین از خدمات ابری Microsoft Azure با داده های تولید شده توسط هاب حسگر اینترنت اشیا استفاده کند.

گالری تصاویر شرکت شارپ

اولین گوشی شارپ

اولین گوشی شرکت شارپ که در سال 2000میلادی به بازار ژاپن عرضه شد.

دفتر شرکت شارپ

دفتر اصلی و مقر شرکت شارپ