حذف دکمه لایک از صفحات عمومی توسط فیسبوک

حذف دکمه لایک از صفحات عمومی توسط فیسبوک
حذف دکمه لایک از صفحات عمومی توسط فیسبوک

کمپانی فیسبوک طراحی جدیدی برای صفحات خود در نظر گرفت. رسانه اجتماعی فیسبوک بیش از لایک شدن پست ها، روی تعداد دنبال کننده ها تمرکز می کند. با توجه به این موضوع، تصمیم به حذف دکمه لایک در صفحات عمومی مورد استفاده برند ها، افراد معروف و هنرمندان گرفت.

این رسانه اجتماعی بر این باور است که تعداد فالوور هایی که پست ها به روز شده و جدید را نگاه می کنند، از تعداد لایک ها اهمیت بیشتری دارند.

این طراحی جدید در دسترس بعضی از کاربران قرار گرفته و به زودی برای سایر کاربران هم این تغییرات اعمال می شود.

حذف دکمه لایک

برای مشاهده سایر مقالات و اخبار تکولایف به صفحه اصلی مراجعه کنید.

اعمال تغییرات و اضافه شدن قابلیت های کاربردی در فیسبوک

در فیسبوک علاوه بر حذف دکمه لایک تغییرات جدید دیگری هم اعمال شده است. اضافه شدن فید خبری اختصاصی از دیگر تغییرات این رسانه اجتماعی می باشد. این قابلیت به ادمین ها و صاحبان حساب اجازه تعامل و گفتگو در قالب فردی معمولی با طرفداران خود را می دهد. همچنین پیشنهاد هایی برای ارتباط با افراد شاخص، گروه ها، سایر صفحات و موضوعات محبوب در صفحات جدید ارائه می شود.

نظرات سایر کاربران در یک صفحه برای دنبال کننده های دیگر هم در بخش نظرات قابل مشاهده می باشد. فالو کردن مستقیم و راحت صفحات از طریق بخش نظرات و پست های پیشنهادی امکان پذیر می باشد. در طراحی جدید صفحات فیسبوک، ابزار های مدیریتی هم بهبود زیادی پیدا کرده اند.

ادمین های صفحات می توانند دسترسی های مختلفی برای کاربران در نظر بگیرند.

قابلیت های مهم دیگری نیز نظیر: اضافه شدن فرمت جدید پرسش و پاسخ برای تعامل بهتر با کاربران،  یکپارچه سازی صفحات برای جلوگیری از انتشار محتوا های توهین آمیز، غیر اخلاقی، خشونت آمیز یا انتشار هرزنامه هایی با هویت های جعلی و ... در نظر گرفته است.