حذف ۸۱۳ هزار برنامه از گوگل پلی و اپل استور

صفحه اصلیاینترنت

حذف ۸۱۳ هزار برنامه از گوگل پلی و اپل استور

یک گزارش تازه از مجله Pixalate در مورد برنامه های تلفن همراه حذف شده از App Store اپل و Play Store گوگل در نیمه اول سال ۲۰۲۱ نشان می دهد که بیش از ۸۱۳،۰۰۰ برنامه توسط فروشگاه های برنامه حذف شده است .

بیش از ۸۶ از این برنامه ها برای کودکان زیر ۱۲ سال بودند ، اما این برنامه ها هرگز قوانین را رعایت نمی کردند. در ادامه با تیم تکولایف همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

برنامه های حذف شده حدود ۱۵ درصد از کل برنامه های تلفن همراه بود.

برنامه های پاک شده گوگل پلی

” گزارش برنامه های تلفن همراه حذف شده H1 2021 از Pixalate ” نشان می دهد که تعداد برنامه هایی که در نیمه اول سال ۲۰۲۱ میلادی حذف شده اند بیش از ۱۵ درصد از همه برنامه های فروشگاه های برنامه های اپل و گوگل را شامل می شود.

برنامه های راه اندازی شده از فروشگاه ها بیش از ۹ میلیارد بارگیری فقط در Play Store داشتند و علیرغم حذف هنوز هم در سرتاسر وب این برنامه ها قرار دارند.

Pixalate یک پلت فرم حفاظت از تقلب ، حفظ حریم خصوصی و انطباق برای تبلیغات تلویزیونی و تلفن همراه است. این شرکت گزارشی را منتشر کرد که توسعه دهندگان و تبلیغ کنندگان می توانند تهدیدات احتمالی حریم خصوصی و نقض قوانین را شناسایی کنند.

برای این گزارش ، این شرکت بیش از پنج میلیون برنامه تلفن همراه را در فروشگاه برنامه های Google و Apple تجزیه و تحلیل کرد. مشخص شد که برنامه های حذف شده از App Store بیش از ۲۱ میلیون کامنت از کاربران دانلود کننده آن دریافت کرده بود.

دلایل مختلف می تواند منجر به حذف برنامه شود. در گزارش ذکر شده است که ۷۸ درصد آدرس سازند برنامه ها قرار ندارد و ۵ درصد دیگر آدرس مشخصی ندارند.

در فروشگاه گوگل پلی ، ۶۶٪ از برنامه ها دارای “مجوز خطرناک” هستند. از این تعداد ، ۲۷ درصد به داده های GPS و ۱۹ درصد به دوربین دسترسی داشتند.

چندین برنامه اصلاً خط مشی رازداری نداشتند

نگران کننده این است که پیکسالات ۲۵ درصد از برنامه های موجود در گوگل پلی و ۵۹ درصد از برنامه های حذف شده اپل استور هیچ خط مشی رازداری ندارند. این یک آمار نگران کننده برای اپل است که ادعا می کند حریم خصوصی کاربران را با بالاترین تدابیر امنیتی حفظ می کند. در همین حال ، در پلی استور ، ۲۶ درصد از برنامه های حذف شده از کشور روسیه بودند که فاقد سیاست حفظ حریم خصوصی بودند ، در اپل استور ، ۶۰ درصد از برنامه های حذف شده از کشور چین فاقد سیاست حفظ حریم خصوصی بودند.

پست های جدیدتر

نظرات

وردپرس: 0