عرضه ویژگی جدید آی او اس

صفحه اصلیاخبار گوشی | جدید ترین اخبار موبایل

عرضه ویژگی جدید آی او اس

شرکت اپل ۱۴ تا از قابلیت های حریم خصوصی را بعد از ارائه آی او اس تغییر داد. این شرکت اعلام کرد که گرفتن تاییدیه همه برنامه ها برای ردیابی کاربران از آن ها الزامی می باشد.

طبق گزارش های چند ماه اخیر، بعضی از کاربران درخواست هایی مبنی بر ردیابی توسط اپلیکیشن های مختلف را مشاهده می کنند. این قابلیت در سال آینده به سایر کاربران ارائه می شود. با این حال به نظر می رسد که شرکت اپل این قابلیت را در IOS 14.4 بتا آزمایش می کند. افرادی که از نسخه آزمایشی استفاده می کنند، درخواست هایی برای ردیابی را مشاهده کرده اند.

برای مشاهده سایر اخبار و مقالات به صفحه اصلی تکولایف مراجعه کنید.

ناراحتی برخی از توسعه دهندگان

توسعه دهندگان زیادی مانند فیسبوک از این قابلیت ابراز ناراحتی کرده اند. حالا فیسبوک باید برای ردیابی کاربران خود باید از آن ها اجازه بگیرد. در این بین کاربران زیادی این اجازه را به فیسبوک نمی دهند. محافظت از حریم شخصی کاربران از سمت اهالی کوپرتیینو تاکید زیادی شده است. آن ها توسعه دهندگان و وب سایت ها را مجبور به کسب اجازه برای ردیابی کرده است.

عرضه این قابلیت در سال آینده انتظار می رفت؛ اما کمپانی اپل پیش از پایان سال ۲۰۲۰ با ارائه نسخه آزمایشی IOS 14.4 آمادگی خود را برای عرضه آن در سال آینده را نشان داد.

این تغییرات به دلیل اعتراضات زیاد توسعه دهندگان عقب انداخته شد. در این راستا آن ها اعلام کردند که به توسعه دهندگان زمان بیشتری برای هماهنگی با این تغییرات می دهند. به این ترتیب فعال سازی این قابلیت از سال آینده میلادی صورت می گیرد.

در حال حاضر گزارش های کاربران حاکی از عرضه این قابلیت به صورت محدود می باشد. کمپانی فیسبوک به شدت با این سیاست مخالفت کرده و از تاثیرات منفی آن بر روی کسب و کار های کوچک می گوید.

نظرات

وردپرس: 0